Jolanta Szczypińska była posłanką PiS oraz bliską współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego. Po długiej i wyczerpującej walce z chorobą kobieta zmarła wczoraj w szpitalu, co było szokiem dla całej polskiej polityki. Teraz okazuje się, że nie wszyscy potrafią uszanować pamięć zmarłej. 

Jolanta Szczypińska była ważną postacią polskiej polityki. Po raz pierwszy głośno zrobiło się o niej już w 2001 roku, kiedy to dołączyła do PiS i zaczęła kierować filią biura poselskiego Lecha Kaczyńskiego. Dalej pełniła w klubie parlamentarnym partii funkcję wiceprzewodniczącej i zastępcy rzecznika dyscyplinarnego partii.

Od wielu lat kobieta zmagała się niestety z poważną chorobą nowotworową, którą chwilami udawało jej się pokonywać i to nie ona doprowadziła do tragedii. Polityk przeszła niedawno również bardzo poważny zabieg urologiczny, który skutkował niebezpiecznymi powikłaniami – to właśnie ostatecznie doprowadziło do jej śmierci, która wstrząsnęła zarówno partią rządzącą, jak i opozycją. Okazuje się niestety, że nie wszyscy potrafią uszanować pamięć o zmarłej.

Jolanta Szczypińska żegnana przez polskich polityków

Jolanta Szczepińska była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Prawa i Sprawiedliwości. Gdy kilka dni temu pojawiła się informacja, że kobieta trafiła do szpitala, wszyscy politycy wstrzymali oddech i z niepokojem czekali na dalsze informacje, które okazały się tragiczne.

Wczoraj TVP podała oficjalną informację, że Szczepińska nie żyje. Jako pierwsza sprawę skomentowała rzeczniczka PiS, Beata Mazurek.

– Będziemy ją zawsze wspominać i pozostanie w naszej pamięci – mówiła.

Swoją rozpacz wyraziło już wiele osób ze świata polityki, m.in. Krystyna Pawłowicz czy sam Jarosław Kaczyński.

Internauci nie mają litości – fala okrutnych komentarzy

Nie wszyscy jednak potrafią w tak tragicznej sytuacji zachować się odpowiednio. Śmierć jest czymś dużo poważniejszym, niż polityczne zagrywki, poglądy czy preferencje wyborcze, a mimo to w internecie pojawiła się cała fala niezwykle okrutnych komentarzy, od których czytania opadają ręce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy uwielbiali ich bez granic. Pożegnaliśmy ich w 2018 roku

– Jarka proszę zabrać do towarzystwa – kpi internauta.

– Jak kot prezesa przewijała się przez Sejm. Była nikim – ocenia kolejna osoba.

– Zeszła jak każdy… ale wyjątkowa była tylko jej bezmyślność i zniewolenie PiSlamem – możemy przeczytać.

Internet daje nam poczucie anonimowości i swobody, jednak czasem wypadałoby zastanowić się nad tym, kiedy i jaki komentarz piszemy.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Kolejna grupa straci 500 plus? Nie będą zadowoleni
  2. Misiewicz przyłapany na randce! To znana celebrytka
  3. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  4. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
  5. Kto ubiera Agatę Dudę? Bliska współpracownica ujawniła się

5 przerażających mitów o śmierci Jana Kulczyka, które pokutują do dziś