kwaśniewska
Fot. YouTube/Biuro Prasowe STO
Mikołaj Pilecki - 7 Grudnia 2018

Jolanta Kwaśniewska zrobiła coś fantastycznego dla swojego dziecka. 10 lat nikt o tym nie wiedział

Jolanta Kwaśniewska, Pierwsza Dama RP w latach 1995-2005 wywarła największy wpływ na Polskę i świat ze wszystkich małżonek polskich prezydentów. Bizneswoman i działaczka na rzecz praw kobiet wyjawiła niedawno, że przez te 10 lat dosłownie ukrywała swoją córkę. O co dokładnie chodzi?

Jolanta Kwaśniewska od samego początku prezydentury męża jasno pokazywała, że pragnie wykorzystać ten czas nie tylko na luksusowe życie i okazjonalne wystąpienia bez większego znaczenia. Najdłużej sprawująca funkcję Pierwszej Damy kobieta w najnowszej historii Polski położyła podwaliny pod wiele inicjatyw, a także brała udział w początkach dyskusji o HIV i uświadamiania społeczeństwa odnośnie do AIDS. Przedsiębiorczyni z zawodu bardzo poważnie wzięła do siebie społeczne obowiązki, które spadły na nią po wyborze jej męża i natychmiast zaangażowała się w walkę o prawa kobiet. Od samego początku brała udział w Kongresach Kobiet, prowadziła na nich panel o przemocy, a w 1996 roku zaprosiła do, jak go nazwała "okrągłego stołu równouprawnienia kobiet, Hillary Clinton, ówczesną Pierwszą Damę USA. Przy okazji wydania przez inną prezydencką żonę Michelle Obamę książki o ośmiu latach, które spędziła w Białym Domu, Jolanta Kwaśniewska zaproszona została do TVN24, gdzie opowiedziała o swoich życiu u boku Prezydenta RP.

Jolanta Kwaśniewska przez 10 lat ukrywała córkę

Aleksandra Kwaśniewska jedyna córka Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich celebrytką stała się dopiero po 2005 roku. Zawodowa trenerka salsy już w 2006 roku wystąpiła w "Tańcu z gwiazdami", a wówczas jej kariera zaczęła się rozwijać.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Agata DudaAgata Duda niewiele mówi o sobie. Przecieki z jej otoczenia zadziwiają!Czytaj dalej
Przedtem jednak, jak powiedziała jej matka, była skrzętnie ukrywana przed mediami. Jolanta Kwaśniewska żartobliwie powiedziała, że Michelle Obama poszła w jej ślady, postępując tak samo z własnymi dziećmi. - Ja tak się śmieję, że ona kroczyła troszeczkę moją drogą, co mnie cieszy. Bo odsunęła dzieci na bok, zabronili zresztą mediom, by interesowali się dziećmi. To samo było z Olą, że ona nie istniała medialnie przez 10 lat - powiedziała w rozmowie z Piotrem Kraśko Kwaśniewska.

Ulubiony Prezydent USA

Wiele lat temu Aleksander Kwaśniewski przyznał w rozmowie z mediami, że jeśli chodzi o relacje międzyludzkie, George W. Bush, jest jego ulubionym Prezydentem USA. Opinię tę w rozmowie z Kraśką podzieliła Jolanta Kwaśniewska, która stwierdziła również, że młodszy z Bushów jest osobą niezwykle ciepłą i skromną. Co ciekawy pierwszy briefing prasowy podczas drugiej wizyty Aleksandra Kwaśniewskiego w Waszyngtonie, Bush rozpoczął od zwrócenia uwagi na brak "pięknej żony jego przyjaciela, Pierwszej Damy Polski". Relacje między obiema Pierwszymi Parami były bardzo dobre, a stosunki polsko-amerykańskie w tamtym czasie kwitły. Warto dodać, że podczas tego samego briefingu Bush stwierdził, że "na ten moment nie ma większego przyjaciela (USA - przyp. red.) od Polski, ponieważ ten mężczyzna (Aleksander Kwaśniewski - przyp. red.) zaangażował się".ZOBACZ TAKŻE:
  1. Aleksander Kwaśniewski zapowiedział największy polityczny powrót III RP! Kaczyński blady ze strachu
  2. Skandal! Andrzej Duda promuje tekst o tym, że Unia Europejska to IV Rzesza
  3. Sensacyjne doniesienia z Sejmu! Kaczyński patrzy z niedowierzaniem
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  5. Znaki zodiaku, które dostaną awans i PODWYŻKĘ!
ZAMIANA
.Jolanta Kwaśniewska i sekrety jej małżeństwa. Możecie się mocno zdziwić!Czytaj dalej
źródło: tvn24.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News