Senyszyn nie wytrzymała po słowach prymasa Polski. "Bardziej kur**skie niż kanoniczne"

Senyszyn nie wytrzymała po słowach prymasa Polski. "Bardziej kur**skie niż kanoniczne" Źródło: youtube/onet_rano/

Joanna Senyszyn nie mogła pozostawić bez komentarza tak bulwersujących, według niej, słów prymasa Polski. W mediach społecznościowych zamieściła wpis, w którym bardzo dosadnie odniosła się do jego wypowiedzi. Nie zabrakło wulgaryzmów, które tylko zaakcentowały jej rozgoryczenie.

Joanna Senyszyn, choć nigdy nie bała się wyrażać własnego zdania, zaskoczyła internautów swoim wpisem. Wszystko przez bezpośredni język, jakiego użyła w poście. Trzeba przyznać, że jak na bycie politykiem, Senyszyn zupełnie nie zwracała uwagi na to, jak może zostać odebrana w opinii publicznej. Wszystko wskazuje jednak na to, że było to "poświęcenie w słusznej sprawie". 

Najpierw zgwałcony, a później uznany za współwinnego 

Wśród Polaków już od dawna jednym z głównych tematów do dyskusji jest kolejne przestępstwo duchownego na tle seksualnym. Chodzi o Mariusza Milewskiego, który w wieku zaledwie 9 lat został zgwałcony po raz pierwszy. Ksiądz, który dopuszczał się procederu, wielokrotnie powtarzał czynność. Gdy po wielu latach pokrzywdzony zdecydował się ujawnić prawdę, prokuratura oskarżyła duchownego o pedofilię, jednak sąd biskupi błyskawicznie nie tylko go uniewinnił, ale również określił Milewskiego "wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa". 

Prymas Polski abp. Wojciech Polak niemalże od razu zabrał głos w tej sprawie na łamach programu telewizyjnego. Po jego wypowiedzi oburzenie w opinii publicznej wzrosło.

- Myślę, że to jest sformułowanie bardziej kanoniczne niż obiektywna rzeczywistość - powiedział.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Joanna Senyszyn ostro komentuje wypowiedź prymasa 

To właśnie słowa Polaka były dla Senyszyn tak bulwersujące. Polityk SLD nie była w stanie ukryć swojej irytacji, którą jawnie przedstawiła za pośrednictwem wpisu na Facebooku. Ostro odniosła się do wypowiedzi prymasa, dosadnie pokazując, że ma zupełnie inne zdanie na ten temat, a uznanie ofiary za osobę współwinną było zachowaniem karygodnym. 

Dzisiaj grzeje: 1. Popularny lek dla dzieci pilnie wycofany ze sprzedaży. Każdy może mieć go w swojej apteczce
2. Legendarna polska wokalistka zmarła na ulicy, idąc na zakupy. Ludzie przechodzili obok, nikt jej nie pomógł. Po 13 latach fani wciąż ją opłakują

- Sąd biskupi uniewinnił księdza, który wielokrotnie gwałcił 8-letniego chłopca, a ofiarę nazwał "wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa". Prymas wyjaśniał, że „To sformułowanie bardziej kanoniczne”. Powiedziałabym, że bardziej k****. Też na k, a trafniej oddaje istotę - czytamy w sieci. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić 
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  4. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  5. Ciężarna 19-latka została zbiorowo zgwałcona. Ojciec jej dziecka nie żyje

Źródło: facebook 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News