Nagle cała widownia Tańca z gwiazdami wstała. Wszyscy się rozpłakali

Nagle cała widownia Tańca z gwiazdami wstała. Wszyscy się rozpłakali Źródło: Fot. screen shot z Polsat / "Taniec z Gwiazdami"

Joanna Mazur walczy o główną nagrodę w programie "Taniec z gwiazdami". Program dobiega końca na oczach milionów widzów. W pewnym momencie podczas transmisji na żywo doszło do sytuacji, która wzruszyła całą widownię, a także jurorów. Ivona Pavlović płakała, a łzy nie pozwalały jej wydusić ani słowa.

Joanna Mazur jest finalistką "Tańca z gwiazdami". Razem z Gimperem konkuruje o zwycięstwo tegorocznej edycji programu stacji Polsat.

Zgromadzona publiczność poczuła przez chwilę to, co Joanna Mazur, która na co dzień musi mierzyć się ze swoją niepełnosprawnością. Jest niewidoma, a jej życie nie należy do łatwych.

Widownia zapoznając się z historią jej życia zamilkła. Na planie programu pojawiła się cisza. Wszyscy zamarli.

Joanna Mazur wzruszyła do łez jurorów i widzów Polsatu

Joanna Mazur jest polską lekkoatletką, która wielokrotnie reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej podczas mistrzostw Świata, a także Europy, gdzie wielokrotnie zdobywała liczne nagrody i medale.

Pomimo swoich zasług dla kraju dotychczas żyła w paskudnych warunkach. Mieszkała w akademiku, w którym nie miała dostępu do normalnej toalety. Załatwiała się w wychodku. Nie miała także dostępu do podstawowych sprzętów elektronicznych, a jej mieszkanie było ciasne i w opłakanym stanie.

Na szczęście na pomoc ruszył portal Pikio.pl, który uruchomił zbiórkę, do której przyłączyli się między innymi Karol Strasburger i Robert Janowski. Internauci w kilka dni zebrali dla niej grubo ponad 100 tys. złotych.

Pomocną dłoń wyciągnął do niej także pewien biznesmen, który podczas jednego z odcinków programu wręczył jej symboliczny klucz do nowego mieszkania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Codzienność niepełnosprawnych jest przerażająco przykra

Podczas programu zaprezentowano życie Joanny Mazur, które jest bardzo trudne. Lekkoaltetka jest niewidoma, ale mało osób zdaje sobie sprawę z tego, co to tak naprawdę znaczy. Joanna Mazur w krótkim filmie pomiędzy finałowymi występami postanowiła pokazać publiczności, czym jest jej niepełnosprawność.

Podczas filmu poprosiła swojego partnera treningowego, aby ten założył czarną opaskę na oczy. Podczas jej noszenia nie widział dosłownie nic. Próbował w bardzo nieumiejętny sposób złapać choćby równowagę. Z pewnością nie był w stanie tańczyć mając ją na oczach. W tym momencie publiczność zdała sobie sprawę z dramatu, który na co dzień przeżywa Joanna. W oczach zgromadzonych widać było współczucie, a także łzy.

We wzruszających słowach Joanna Mazur opowiedziała o swoich przeżyciach, a także trudnej codzienności, którą zesłał jej los, której stara się jednak codziennie dzielnie stawiać czoło.

Ivona Pavlović popłakała się, a łzy rozmazały jej makijaż. Również Paulina Sykut pod koniec przemówień wyjęła zapasową chusteczkę, którą ocierała wyraźnie mokre policzki.

 - (...) Bo my nie zdajemy sobie sprawy, jak to jest, dopóki tego nie zobaczymy. Za mało na co dzień zwracamy uwagę na niepełnosprawnych - żaliła się wzruszona Pavlović.

Jan Kliment wycierał łzy, których nie potrafił powstrzymać. Dotychczas nie zdawał sobie sprawy z położenia swojej partnerki. Gdy poczuł się tak, jak ona, jeszcze bardziej docenił jej starania, bowiem te są przecież heroiczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przeszła PIEKŁO! Była molestowana przez znanego lekarza. Wyznanie gwiazdy doprowadzi was do płaczu
  2. Kim jest żona Tomasza Sekielskiego? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie czym się zajmuje
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News