Rażąca niewiedza b. minister edukacji. Śmieją się z niej w podstawówkach

Rażąca niewiedza b. minister edukacji. Śmieją się z niej w podstawówkach Źródło: fot.youtube.com/onetpl

Joanna Kluzik-Rostkowska zszokowała widzów. W trakcie debaty w studiu telewizyjnym TVP Info była minister oświaty za rządów Platformy Obywatelskiej wykazała się całkowitą ignorancją historyczną. Czy osoba, która sama nie zna odpowiedzi na tak elementarne pytania, miała w ogóle podstawy do tego, żeby decydować o nauczaniu młodych Polaków?

Joanna Kluzik-Rostkowska w opałach. Była minister edukacji za zarządów Platformy Obywatelskiej nie była w stanie poprawnie odpowiedzieć na pytanie, które jest w podstawie nauczania w klasach podstawówki. Czy kobieta będzie miała szansę wybronić się jakoś przed wielką kompromitacją?

Joanna Kluzik-Rostkowska nie zna się na historii?

Była minister edukacji oraz poseł PO była gościem ostatniego wydania w Tyle Wizji Extra. Kobieta, która była przez lata zarówno jedną z twarzy PiS, jak i Platformy Obywatelskiej wdała się w dyskusję z posłem partii rządzącej - Jackiem Żalkiem dotyczącej występowania ekstremizmu prawicowego w polskiej przestrzeni publicznej. Posłanka argumentowała, że w Polsce zaczynają się rodzić postawy faszystowskie. – Czy są faszyści w Polsce? Tak. Widzimy na zdjęciach ludzi, którzy mają wytatuowane swastyki...- powiedziała kobieta – Proszę mi podać definicję faszyzmu – zripostował zaskoczony poseł Żalek – Faszyzm jest to ruch, który się narodził w Niemczech... – odpowiedziała Kluzik-Rostkowska. Zarówno goście w studiu, jak i sam prowadzący byli zdziwieni tym, jak dużą niewiedzę i ignorancję przejawia kobieta, myląc faszyzm z nazizmem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Faszyzm nie równa się nazizm

W podstawie programowej, która obowiązuje uczniów szkół podstawowej, jest szereg zagadnień, które mają wtajemniczyć dzieci i młodzież w rozróżnianie tych dwóch, totalitarnych ideologii. Faszyzm jest to ideologia, która narodziła się we Włoszech po pierwszej wojnie światowej. Inicjatorem ruchu był włoski ideolog oraz weteran wojenny - Benito Mussolini. Pomimo tego, że ustrój zakładał w sobie skrajny nacjonalizm oraz kult jednostki, nie wykluczał on z przestrzeni publicznej faszystowskich Włoch obywateli pochodzenia żydowskiego. Nazizm, którego ideologiem był Adolf Hitler, pomimo wywodzenia się i czerpania inspiracji z włoskich standardów szedł w swoim nacjonalizmie o wiele mocniej, na pierwszym planie wysuwając kwestie rasowe i antysemickie. Ta wiedza jest obecnie elementarną w trakcie nauczania historii. Czy osoba, która przez lata decydowała o kształcie polskiej edukacji, powinna mieć aż takie luki wiedzowe? Jedno jest pewne, przez swoją pomyłkę polityk PO na długo nie zniknie z prawicowych i prorządowych mediów.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Pawłowicz ma poważną konkurencję! Słynny poseł PiS pobił ją chamstwem na głowę
  2. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  3. Owczarki niemieckie są agresywne? Odpowiadamy
  4. Rodzice księżnej Diany nie chcieli, żeby żyła. Ujawniono rozrywające serce informacje
  5. To nie było zwykłe wystąpienie. Jarosław Kaczyński nagle powiedział coś, co Polacy zapamiętają na długo
Następny artykuł