Janusz Korwin-Mikke wzbudził niemałe kontrowersje swoim najnowszymi komentarzami. Tym razem postanowił bowiem skrytykować postać papieża Franciszka w dość oryginalny sposób. Przy okazji nawiązał do wpadki posła Platformy Obywatelskiej, który wciągnął demona Belzebuba w święto Trzech Króli. 

Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego, za działaniami Franciszka może stać szatan. Polityk zastanawia się, czy diabeł miał wpływ na usunięcie Benedykta XVI, dzięki czemu Franciszek mógł zasiąść na papieskim tronie.

– Zawsze mówiłem, że w głowach ludzi postępowych siedzi Belzebub. Tak przy okazji: nie oglądam telewizji, a wczoraj po raz pierwszy obejrzałem w Sieci przez dłuższą chwilę JŚw.Franciszka I Moim zdaniem to wcielenie Lucyfera; ten wzrok! Czasem ciarki przechodzą. Zawsze bałem się oo.Jezuitów… Warto spytać dzięki jakim piekielnym sztuczkom usunął On z Tronu JŚw.Benedykta XVI?!? – napisał.

Po kilku godzinach Korwin-Mikke zreflektował się i stwierdził, że papież Franciszek jest jednak… jeszcze gorszy od szatana.

– Eee, tam – macie się czym przejmować! JŚw.Franciszek I jest czymś ZNACZNIE gorszym, niż Księciem Piekieł: jest socjalistą. Jak to był napisał śp.Jan Wolfgang von Goethe: „Szatan jest cząstką tej siły, która Zła pragnąc, Dobro zawsze czyni”. Socjalista odwrotnie: chce dobrze – a czyni zawsze Zło…
[…] „Nie możemy oczekiwać od Amerykanów, że przeskoczą z kapitalizmu do Komunizmu – ale możemy pomagać ich wybranym przywódcom w dostarczaniu Amerykanom małych dawek socjalizmu aż nagle obudzą się by odkryć, że mają Komunizm”.
 – Sowiecki przywódca, Mikita Chruszczow – 1959 – dodaje polityk.

...

Zobacz również