Ulubione jezioro Polaków może zniknąć?! Wszystkiemu winna GDDKiA

Ulubione jezioro Polaków może zniknąć?! Wszystkiemu winna GDDKiA

Uwielbiane jezioro już niebawem zupełnie przestanie istnieć? W mediach pojawiły się zaskakujące doniesienia, które mogą okazać się bulwersujące dla większości Polaków. Okazuje się, że ze wszystkim stoi GDDKiA.

Polskie jezioro jest poważnie zagrożone. Okazuje się, że niektórzy mają wobec niego dość znaczące plany, które niekorzystnie mogą wpłynąć na tamtejszy region. Choć wielu osobom się ten pomysł nie podoba i proponują opcję alternatywną, wciąż spotykają się z odmową ze strony zdecydowanych zwolenników absurdalnych planów. 

Jezioro na Mazurach zniknie? 

Pojawiły się informacje, że najprawdopodobniej już niedługo droga z Ełku przez Mrągowo do Olsztyna zostanie usprawniona dzięki wybudowaniu międzynarodowej drogi ekspresowej. Choć powstały aż trzy warianty w kwestii planowanej trasy, to dwa z nich są niemalże takie same. Jak się okazuje, oba miałyby planowo przebiegać przez południową część jeziora Tałty w pobliżu Mikołajek. Dopiero ostatni z wariantów budzi największe poruszenie i spotyka się z brakiem akceptacji ze strony okolicznych mieszkańców. 

- Tu są bagna i tereny podmokłe wymagające albo utwardzenia punktowego, albo całkowitej wymiany gruntu... Nie wiem, dlaczego nikt o tym nie mówi, ale jeżeli zlikwiduje się torfy, przez które płynie woda z jeziora Tałtowisko do Łuknajna, Śniardw i dalej, to odetnie się dopływ tej wody. Łuknajno zniknie pierwsze, a razem z nim rezerwat - mówi burmistrz Piotr Jakubowski. 

Wszystko wskazuje na to, że jezioro Śniardwy jest poważnie zagrożone i jeżeli plany GDDKiA zostaną zrealizowane, może zupełnie zniknąć.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mieszkańcy protestują 

Pomysł wybudowania drug kosztem rezerwatu nie spodobał się mieszkańcom, którzy jak sami przyznali, nie byli w ogóle pytani o zgodę. W trosce między innymi o jezioro, zawiązali oni inicjatywę "Ratujmy Mazury". Do całej akcji dołączyły między innymi samorządy Mrągowa, Mikołajek, Rynu i Orzysza. Na chwilę obecną ciężko jest przewidzieć, czy GDDKiA ustosunkuje się do wyraźnych protestów mieszkańców Mazur i zmieni swoje plany. Sytuacja jednak jest naprawdę bardzo poważna, bowiem nie tylko jezioro Śniardwy może zniknąć, ale może zostać również zaburzony okoliczny krajobraz. 

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Ujawniono SEKRET Joanny Liszowskiej. Miała ROMANS z 16 lat starszym aktorem. Znacie go ze "Świata wg Kiepskich"
  3. Biedronka zmieniła sposób płatności! Starsze osoby mocno się zdziwią
  4. Janowski o nowej odsłonie "Jaka to melodia". Tego się nie spodziewaliśmy
  5. Loska w śpiączce usłyszał o śmierci Kory. Żona zdradziła jego wstrząsającą reakcję
  6. Nie uwierzycie! Tak wygląda grób Przybylskiej prawie 5 lat po jej śmierci

Źródło: o2

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu