Nastolatkowie wymyślili sobie brutalną zabawę. Jeż został okaleczony do końca życia

Nastolatkowie wymyślili sobie brutalną zabawę. Jeż został okaleczony do końca życia Źródło: Pixnio/CC0 Public Domain

Jeż będzie zmagał się z konsekwencjami brutalnej zabawy nastolatków do końca życia. To, co zrobiła grupa małoletnich, wprost nie mieści się w głowie. Jeż w wyniku okropnego czynu nastolatków już nigdy nie będzie mógł żyć na wolności.

Jeż nie był niczemu winien, ale niestety padł ofiarą nastolatków, którzy postanowili zrobić ze zwierzęcia zabawkę do tortur. Zdarzenie miało miejsce na Lubelszczyźnie, w pobliżu Zamościa. Spacerujący z psem mężczyzna zauważył grupę nastolatków, którzy na jego widok, szybko rzucili się do ucieczki. Na początku mężczyzna nie wiedział co mogło być powodem takiego zachowania młodych ludzi, jednak prawda okazała się wstrząsająca. 

Jeż był w ciężkim stanie

Mężczyzna, który wystraszył nastolatków, zobaczył rannego jeża. Domyślił się, że to właśnie była przyczyna ich nagłej ucieczki. Młodzi ludzie wymyślili sobie brutalną zabawę, która dla jeża skończyła się tragicznie. Mężczyzna zabrał zwierzę i odwiózł do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach. Jeż musiał pilnie trafić pod opiekę weterynarzy. Niestety, stan zdrowia zwierzaka był fatalny i przeraził wszystkich. 

Okazało się, że jeż ma wydłubane zapałkami oczy. Co więcej, jedna znajdowała się dalej w oku zwierzęcia. Niestety, weterynarzom nie udało się uratować wzroku jeża i do końca swojego życia będzie już ślepy. To oznacza, że już nigdy nie będzie mógł żyć na wolności. Do końca swoich dni, pozostanie w ośrodku, gdzie będą się nim opiekować specjaliści. Jednak gdyby nie szybka interwencja mężczyzny spacerującego z psem, zwierzę nie miałoby w ogóle szans na przeżycie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po przewiezieniu do ośrodka, jeż był bardzo agresywny i nerwowy. Do tej pory bardzo źle reaguje na hałas i dotyk. Opiekunowie starają się "zaprzyjaźnić" zwierzaka z pozostałymi podopiecznymi ośrodka. To zadanie, będzie jednak wymagało dużo czasu i cierpliwości, bowiem zwierzak po tych wydarzeniach jest bardzo nieufny. Aż ciężko sobie wyobrazić, co musiał przeżyć ten mały, bezbronny jeż.

Dzisiaj grzeje: 1. Tak teraz wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Bardzo smutny widok

2. Lekarz ujawnia wstrząsające szczegóły gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Aktualnie jeż walczy o powrót do zdrowia, a opiekunowie przygotowują go, do życia w ośrodku. Niestety sam nie poradziłby sobie w naturalnym środowisku. Wzrok jest niezbędny jeżom do prawidłowego funkcjonowania w środowisku, ze względu na polowanie na owady czy małe gryzonie. Opiekunowie skrzywdzonego jeża zgodnie stwierdzają, że to zdarzenie bardzo odbiło się na psychice ich podopiecznego. Niestety, sprawców tego bestialskiego czynu nie udało się ustalić ani zatrzymać. 

Najlepsze newsy dnia

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Jurek Owsiak w żałobie. Nie żyje bardzo bliska mu osoba. Opublikował rozdzierający serce wpis
  3. Tomek adoptował psa, później zapadł w śpiączkę. Niebywała reakcja, gdy przyprowadzili zwierzaka do jego łóżka
  4. Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najgorszymi mężami. Unikaj ich jak ognia, jeżeli nie chcesz cierpieć
  5. Wiadomo, jak umierała Kristina z Gorzowa. Nowe fakty o jej mordercy przerażają

źródło: Lublin112

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News