Evan Spiegel osiągnął to o czym marzą miliony młodych ludzi na całym świecie. w wieku 21 lat założył aplikację, z której korzysta obecnie ponad 200 milionów ludzi.’

Aplikacja polega na wysyłaniu do znajomych zdjęć oraz filmów, które znikają po kilku sekundach. Ten pomysł przyciągnął miliony użytkowników z całego świata i jest już wykorzystywany przez firmy w celach komercyjnych.

Po pierwszych 2 miesiącach Snapchat miał 127 użytkowników. Nie zniechęciło to Evana Spiegela, który kontynuował swe dzieło. W kolejnym miesiącu aplikacja powoli zaczęła zdobywać lawinową popularność.

Podczas swej drogi do sukcesu Spiegel między innymi odrzucił ofertę Marka Zuckerbega, założyciela Facebooka, który chciał odkupić aplikację za 3 miliardy dolarów. Wtedy aplikacja… nie przynosiła jeszcze zysków. Teraz niektóre firmy płacą prawie milion dolarów dziennie za reklamę na Snapchacie. Codziennie w aplikacji filmy oglądane są 2 miliardy razy.

Media znów zaczęły mówić o Evanie Spiegelu, a to ze względu na jego rzekomy związek z 7 lat starszą modelką Mirandą Kerr. Wiadomość zelektryzowała Stany Zjednoczone.

evan

fot. Eastnews

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również

Zobacz również