Jest sposób na Kaczyńskiego i Pawłowicz. Wpis internautki wszyscy podają dalej

Jest sposób na Kaczyńskiego i Pawłowicz. Wpis internautki wszyscy podają dalej

W sejmie trwa batalia o reformę sądownictwa, o nowy kodeks wyborczy i o wiele innych działań, które PiS realizuje, zaś opozycja nie chce zaakceptować. Tymczasem internautka znalazła prosty sposób na pozbycie się Jarosława Kaczyńskiego i Krystyny Pawłowicz z parlamentu.

Wśród propozycji dotyczących nowych zasad funkcjonowania Sądu Najwyższego znalazła się koncepcja przechodzenia sędziów w stan spoczynku w wieku emerytalnym. Tymczasem nie od dziś wiadomo, że największą wiedzę sądowniczą nabywa się właśnie z wiekiem i latami doświadczenia. ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Duda zdradza, co będzie robił na emeryturze. I zaskakuje wszystkich Ponieważ zaskakujący zapis dotyczący wieku emerytalnego sędziów SN wzbudza niemałe kontrowersje, stał się też powodem do żartów osób niechętnych obozowi rządzącemu. Internautka, która sama siebie na Twitterze nazywa "Alex", zaproponowała zastosowanie podobnego rozwiązania prawnego wobec... posłów.

Sposób na Kaczyńskiego i Pawłowicz

Kto jest za tym, aby bycie posłem i senatorem mogło być możliwe wyłącznie dla osób do 65 roku życia? Przypomnę, iż Jarosław Kaczyński i Krystyna Pawłowicz przekroczyli ten wiek - zaznacza użytkowniczka Twittera. Jej postulat jest w zasadzie zrozumiały. Skoro przejście na emeryturę proponuje się sędziom, którzy najwięcej doświadczenia zyskują z wiekiem, również dla polityków to rozwiązanie wydaje się rozsądne. ZOBACZ TAKŻE: Reforma sądownictwa wchodzi w życie. Ziobro odwołuje sędziów Warto przy tym przypomnieć, że w wielu miejscach na świecie sędziowie najwyższych sądów i trybunałów piastują swoje urzędy w wieku znacznie wyższym od formalnego wieku emerytalnego. W USA sędziowie SN wybierani są dożywotnio.

Nie tylko Kaczyński

W ten sposób internautka znalazła sposób na pozbycie się z Sejmu Kaczyńskiego i Pawłowicz. Ale nie tylko oni ukończyli 65 lat. Wśród sejmowych "emerytów" można wymienić oczywiście Antoniego Macierewicza, który ma 69 lat, wicemarszałka Terleckiego - 68 lat, czy Stanisława Piotrowicza, który też skończył już 65 lat. ZOBACZ TAKŻE: Piotrowicz, ale wstyd! Działacz PZPR dumny, że komuniści mają SWOJEGO w PiS Trzeba jednak także podkreślić, że nie tylko po stronie władzy, lecz także w opozycyjnych ugrupowaniach zasiadają posłowie starsi wiekiem. Przykładem może być Stefan Niesiołowski, wieloletni poseł PO, obecnie członek koła "Unia Europejskich Demokratów". Polityk ma skończone 73 lata. sposób na Kaczyńskiego i Pawłowicz fot. twitter.com/Alexandra_21_2
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News