Jest pierwsza w Polsce arabska gazeta. Można już ją zakupić w kioskach (ZDJĘCIA)

Jest pierwsza w Polsce arabska gazeta. Można już ją zakupić w kioskach (ZDJĘCIA) Źródło: fot. facebook

Na polskim rynku mediów pojawiła się właśnie pierwsza arabska gazeta. Będzie wydawana w trzech językach - polskim, arabskim i angielskim. Na razie można ją kupić jedynie w Warszawie ale jak zapewnia redaktor naczelny, w przyszłości będzie dostępna w całej Polsce.

Twórcą, wydawcą i redaktorem naczelnym pierwszej arabskiej gazety w Polsce "ZPZ Gazeta" jest przybyły z Arabii Saudyjskiej do naszego kraju w 2015 roku Alzahrani Abdullah. Gazeta wydawana jest aktualnie w trzech językach - polskim, arabskim oraz angielskim i można ją na razie znaleźć w kilku kioskach w Warszawie - na razie traktuje też tylko o Warszawie.

Jak jednak zapewnia Alzahrani Abdullah, jego plany sięgają w przyszłość i ma zamiar doprowadzić do tego, by gazeta była dostępna w całej Polsce.

 - Na początku 2 miliony, później 38, a potem to już cała kula ziemska. W redakcji „ZPZ Gazeta” pracuje sześć osób, a w przyszłości… wszyscy mieszkańcy Warszawy – miał powiedzieć Abdullah w rozmowie z mediami.

 - Dziś mija dokładnie dwa lata odkąd przyjechałem do Polski po raz pierwszy. To wiele dla mnie znaczy ponieważ to pierwszy kraj europejski, w którym postanowiłem się osiedlić. Warszawa naprawdę zachwyciła mnie historycznymi wydarzeniami, które sprawiają, że Polska jest najlepszym krajem, który kiedykolwiek odwiedziłem. Od czasów Powstania Warszawskiego do dni dzisiejszych Warszawa walczyła żeby być najlepszą ze wszystkich, bez względu na drobne problemy, kryzysy, które zdarzają się na całym świecie (…). Skupmy się na pozytywnych rzeczach i zachęcajmy wszystkich, aby zrobić lub robić dobre rzeczy. Razem pokażemy to w trzech językach: polskim, arabskim i angielskim, ale w jednej gazecie - czytamy z kolei w najnowszym numerze gazety.

Abdullah ma nadzieję, że jego gazetę będą czytać nie tylko muzułmanie, których w Warszawie jest ok. 20 tysięcy ale także rodowici Polacy.

fot. facebook fot. facebook

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News