Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył w prokuraturze doniesienie na Władysława Frasyniuka w związku z jego ostrą krytyką wobec prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy. 

 –  W dniu dzisiejszym, tj. 14.03.2016 r. Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył do Prokuratora Okręgowego we Wrocławiu (drogą e-mailową) zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa poprzez: 1) znieważenie Jarosława Kaczyńskiego, byłego Premiera RP, 2) znieważenie Andrzeja Dudę, Prezydenta RP – informuje Komitet.

Chodzi o wypowiedź Frasyniuka w TVN 24 o czołowych politykach obozu rządzącego, których m.in przyrównał do dyktatorów i zarzucił zdradę.

 – Stoisz tam, gdzie został tylko Putin i Łukaszenka […] Zdradziłeś żołnierzy AK, swego brata, kolegów z Solidarności – zwrócił się Frasyniuk do Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów.

Frasyniuk ostro skrytykował również prezydenta Andrzeja Dudę.

 – Nie sądzę, żeby ktoś o tak słabym charakterze mógł zaproponować sensowne rozwiązanie (na pojednanie narodu – przyp. red.) „Andrzej Du*a” – ta ksywa mu już zostanie – stwierdził Frasyniuk.

Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą zasłynął już w przeszłości pozwami sądowymi i doniesieniami do prokuratury przeciwko polskim artystom, politykom oraz innych osobom publicznym, którzy mieli się dopuścić obrazy uczuć religijnych lub polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również


bh, źródło: natemat / natemat