W czwartek w godzinach popołudniowych Ibrahim H. zaatakował funkcjonariuszy Policji, a jednego z nich ranił. Zaraz potem obywatel Izraela został błyskawicznie obezwładniony. Sprawa natychmiastowo trafiła do sądu, który wydał już pierwszą decyzję.

Ibrahim H. agresywnie się zachowywał i wymachiwał nożem na warszawskiej ulicy Brackiej. Przybyli na miejsce policjanci zostali przez niego zaatakowani. Jednego z nich ranił ostrym narzędziem w twarz i głowę.

24-letni obywatel Państwa Izrael usłyszał już dwa zarzuty. Oskarżono go o czynną napaść na funkcjonariuszy i narażenie na utratę życia lub zdrowia przez jednego z nich. Na razie objęto go 3-miesięcznym aresztem. Mężczyzna mieszka w Polsce od roku, lecz nie ma stałego miejsca pobytu. Przez cały czas przebywał w jednym z warszawskich hosteli.

Sąd swoją decyzję uzasadnił obawą przed ukryciem się lub ucieczką przestępcy. Raniony przez niego mundurowy został opatrzony na miejscu, a jego życiu nic nie zagraża. Sprawcy napaści grozi do 10 lat więzienia.

źródło: rmf24.pl

Zobacz również