To już oficjalne – rząd Beaty Szydło podjął decyzję dotyczącą naszych portfeli. W komunikacie wydanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów czytamy, że w 2018 roku czekają nas podwyżki, które niejednego powinny zadowolić.

Rząd ogłosił podniesienie stawki minimalnego wynagrodzenia o 5%. Oznacza to, że zamiast 2 tys. złotych, w 2018 roku minimalne wynagrodzenie wyniesie 2,1 tys. złotych. Co więcej, podniesiona także zostanie minimalna stawka godzinowa. W jej przypadku także zanotowano wzrost o 5%. Od przyszłego roku wyniesie nie 13 złotych, a 13,7 złotych.

– Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2018 r. będzie wynosiło 2100 zł. Oznacza to wzrost o 100 złotych (5%) w stosunku do 2017 r. Kwota ta stanowi 47,3% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2018 r. Minimalna stawka godzinowa w 2018 r. będzie wynosiła 13,7 złotych – podaje rząd w oficjalnym komunikacie.

Jak podaje szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska, wprowadzenie podwyżek minimalnego wynagrodzenia i najniższej stawki godzinowej nie powinno nikogo dziwić. Jak tłumaczy, przy tak dobrej sytuacji na rynku pracy to naturalne posunięcie władz.

– Wzrost płacy minimalnej w obecnej sytuacji na rynku pracy, przy niskim bezrobociu, przybywających miejscach pracy i wzroście płac jest uzasadniony – mówi Rafalska.

źródło: wprost.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również