Euro 2016 to prawdziwe święto dla wszystkich kibiców ale i tych bardziej zaradnych przedsiębiorców. Na fali popularności piłkarskiego turnieju niemal wszyscy próbowali wypromować swoje produkty. Dotyczy to nie tylko producentów strojów sportowych, ale i tych wytwarzających wędliny, zabawki czy sprzedawców sprzętów RTV i AGD.

Także sieć sklepów Media Markt postanowiła skorzystać z trwającego Euro 2016. Przed rozpoczęciem rozgrywek, MM wystartowało z promocją: Kibicuj naszym i odbierz kasę. Każdy, kto na początku czerwca zrobił w popularnej sieci zakupy za kwotę wyższą niż 500zł, otrzyma pieniądze z powrotem. Oczywiście jest jeden warunek.

Zwrot nastąpi tylko wtedy, jeśli Polska reprezentacja awansuje do półfinału Euro 2016. Taki scenariusz wydawał się mało prawdopodobny – jeśli ktoś obstawiłby u bukmachera awans drużyny Adama Nawałki do tego etapu, to mógł wygrać prawdziwą fortunę. Teraz jednak kadra jest o krok od historycznego osiągnięcia, a Media Markt może stracić miliony złotych. Od awansu Polskę dzieli tylko mecz z Portugalią, która – mimo posiadania zawodników pokroju Cristiano Ronaldo – nie imponuje formą. W fazie grupowej Portugalczycy zaliczyli trzy remisy i awansowali z trzeciego miejsca, co było możliwe tylko dzięki specyfice tegorocznego turnieju. Także w meczu z Chorwatami nie udało im się rozstrzygnąć spotkania w regulaminowym czasie gry – o awansie zadecydowała dogrywka.

Choć Portugalczycy z pewnością będą wymagającym przeciwnikiem, to awans Polaków do półfinału nie jest już tylko mglistą wizją czy marzeniem największych optymistów. To coś prawdopodobnego, a w efekcie Media Markt może stracić miliony złotych.

– Kibicujemy naszym piłkarzom i liczymy, że trzeba będzie wypłacić naszym klientom te pieniądze – komentuje rzeczniczka sieci Media Markt, Wioletta Batóg.

Choć Batóg nie ujawniła konkretnej liczby paragonów, które obejmie ewentualny zwrot, to podała, że mowa o tysiącach klientów. To jednak tylko jedna strona medalu. Być może ta krótkoterminowa strata, choć wyjątkowo wysoka, faktycznie opłaci się sieci. Nie ulega wątpliwości, że w razie wygranej Polaków, sprawa nabrałaby medialnego rozgłosu, a następna promocja Media Markt skusiłaby jeszcze więcej klientów. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: wp

...

Zobacz również