Potrzebują naszej pomocy. Jeśli znajdziesz jakiegoś na ziemi, koniecznie go podnieś

Potrzebują naszej pomocy. Jeśli znajdziesz jakiegoś na ziemi, koniecznie go podnieś Źródło: Pixabay Vanilla_Smile

Jerzyki to bardzo nietypowe ptaki. Przedstawiciele tego gatunku niemal całe swoje życie spędzają w powietrzu. Rekordziści potrafią spędzić w locie wiele lat. Jerzyki można spotkać na terenie całej Polski, szczególnie w okolicach, w których występują stare lasy. Jeśli zauważysz ptaka siedzącego na ziemi, powinieneś się nim zająć. Zwierzę potrzebuje twojej pomocy.

Jerzyki są najlepszymi przyjaciółmi osób, które spędzają letnie wieczory na świeżym powietrzu. Te niewielkie ptaszki żywią się komarami. Dbanie o ich populację pomoże uniknąć bolesnych ukłuć i nieestetycznych bąbli. Ptaki są niezwykle wydajne - jeden osobnik w ciągu doby potrafi zjeść nawet 20 000 owadów! Stałym elementem jego diety są także dokuczliwe meszki. Niestety, zwierzęta te borykają się z pewnymi problemami dotyczącymi poruszania się. Jeśli znajdziesz jakiegoś na ziemi, koniecznie go podnieś.

Jerzyki potrzebują ludzkiej pomocy

Jerzyki większą część swojego życia spędzają w powietrzu. Latając, dbają o wszystkie swoje potrzeby - jedzą, piją, śpią a nawet kopulują. Najbardziej wytrzymałe osobniki nie lądują nawet przez trzy lata. Są ptakami wędrownymi. W Polsce spędzają mniej więcej cztery miesiące w roku. Na terenie naszego kraju pojawiają się w maju, odlot zaś ma miejsce zazwyczaj w sierpniu. Niestety, jerzyki są u nas populacją zagrożoną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ptaki tego gatunku są niezwykle niekłopotliwe i czyste. Słyną z tego, że nie zanieczyszczają swojego otoczenia. Ich obecność jest tak bezproblemowa, że ludzie nie skarżą się nawet w przypadku, gdy zwierzątko zdecyduje o wybudowaniu gniazda pod oknem. Z tego względu ornitolodzy polecają budowanie specjalnych budek dla tego gatunku - ptaki nie sprawią kłopotu, a przyniosą wiele korzyści. Będą także zdecydowanie bezpieczniejsze.

Ostatnio w mediach społecznościowych pojawiło się wiele zdjęć i nagrań przedstawiających jerzyki siedzące na ziemi. Warto pamiętać, że taki widok powinien być dla nas alarmujący. Ptaki tego gatunku mają bardzo charakterystyczną budowę nóg. Wszystkie cztery palce ptaka skierowane są do przodu, przez co zwierzę, które wypadnie z gniazda nie jest w stanie poruszać się po ziemi. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce w przypadku osobników młodych, które po wypadnięciu przestają być karmione przez swoich rodziców.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę nagle obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje artysta Piwnicy pod Baranami, wielka strata

2. Labrador zakradł się do noworodków. Zaniepokojona odgłosami matka wbiegła do pokoju, jej życie legło w gruzach

Jeśli znajdziemy jerzyka, który wydaje się być w dobrej kondycji fizycznej, wystarczy, że uniesiemy go na wyprostowanej dłoni. Dziób ptaszka powinien być skierowany w stronę wyprostowanych palców. Jeśli zwierzę jest zdrowe, prawdopodobnie szybko wzbije się do lotu. Brak reakcji może skończyć się tragicznie. Siedzący ptak jest łatwą ofiarą dla drapieżników. Niestety, może także umrzeć z głodu. Koniecznie go podnieś!

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  2. Przerażeni turyści zadzwonili po strażników. Na Śnieżce spotkali konie
  3. Wyceniono majątek Lewandowskich. Kosmiczna kwota przechodzi najśmielsze oczekiwania
  4. Już od jutra w życie wchodzi nowy przepis. Tysiące Polaków niespodziewanie dostanie kartę
  5. Oburzające i bulwersujące, co ludzie mówią Annie Dymnej na ulicy. Powód nie mieści się w głowie
  6. Nie wszyscy Polacy zagłosują w II turze? Ministerstwo odnotowało wczoraj poważne problemy

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News