Jerzy Zięba coraz bardziej zagrożony. Kolejny cios w antyszczepionkowców

Jerzy Zięba coraz bardziej zagrożony. Kolejny cios w antyszczepionkowców Źródło: screen youtube.com/Jerzy Zięba

Jerzy Zięba oraz inni promotorzy ideologii antyszczepionkowej mają przed sobą kolejną przeszkodę, którą może być im bardzo ciężko przeskoczyć. Pierwszy ruch w walce z szerzeniem tego typu informacji poczynił Facebook, teraz przyszła pora na kolejną markę znaną na całym świecie.

Jerzy Zięba jest prawdziwym guru, jeżeli chodzi o polskie ruchy antyszczepionkowe. Przez wielu swoich zwolenników nazywany jest doktorem, jednak sam z medycyną ma niewiele wspólnego. Propaguje za to najróżniejsze metody alternatywnego leczenia najróżniejszych chorób, a w tym leki homeopatyczne. Oczywiście środowisko medyczne nie zgadza się z jego naukami, ale nie przeszkadza mu to w trafianiu do tysięcy osób. Jednak teraz może to zostać znacząco utrudnione.

Jerzy Zięba znowu pod ostrzałem

Ruchy antyszczepionkowe w ostatnim czasie znacząco się rozszerzyły. Co jakiś czas słyszymy o kolejnym toksycznym składniku szczepień, który obwiniany jest za najróżniejsze dolegliwości. Zaczynając od autyzmu, a kończąc, chociażby na padaczce. Jednak liczne badania oraz wystąpienia naukowe skutecznie obalają kolejne hipotezy stawiane przez te ruchy.

Jednak nie powoduje to, że słabną one, a wręcz przeciwnie. Coraz więcej osób zaczyna podzielać przekonanie, że koncerny farmaceutyczne, zamiast leczyć nas to starają się za wszelką cenę zaszkodzić naszemu zdrowiu. W takim wypadku jak powinniśmy się leczyć?

Według Jerzego Zięby oraz jego ideologicznych kolegów bardzo dobrym wyborem będzie, chociażby witamina C, oczywiście tylko lewoskrętna. Można na ten temat znaleźć dziesiątki publikacji oraz książek, które dostępne są zarówno w polskich serwisach, jak i tych zagranicznych.

Jakiś czas temu Facebook zrobił pierwszy krok na drodze do zwalczania szerzenia tego typu dezinformacji. Zapowiedziane zostały zmiany w algorytmach, które zrzucają strony o takiej tematyce na o wiele niższe wyniki pozycjonowania. To może znacząco zahamować rozprzestrzenianie się nieprawdziwych twierdzeń o medycynie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Amazon po Facebooku idzie na wojnę z antyszczepionkowcami

Jednak to za mało i dlatego kolejny ruch należy w tym momencie do Amazona, który stanowi największą na świecie wirtualną bibliotekę. Portal zapowiedział, że z jego oferty znikną wszelkie pozycje o tematyce antyszczepionkowej oraz te opisujące cudowne terapie, które nie znajdują potwierdzenia w nauce.

Na portalu tym swoje książki sprzedaje również Jerzy Zięba, ale patrząc na te zapowiedzi, już niedługo mogą z niego całkowicie zniknąć. To znacząco powinno ograniczyć rozprzestrzeniane przez niego teorie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie Marynę z Janosika? Jak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków!
  2. Mąż Urszuli Dudziak popełnił samobójstwo. Był miłością jej życia!
  3. Gwiazdor ciężko obraził Sławomira! „Ty discopolowcu podrabiany! Chodź!”
  4. Agnieszka Chylińska została paskudnie wykorzystana. Ostro zareagowała
  5. Emerytka padła ofiarą oszustów. "Okazało się, że mam aż sześć kredytów"

 

źródło: Innpoland

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News