Dramat Jerzego Stuhra. Został całkiem sam

Dramat Jerzego Stuhra. Został całkiem sam Źródło: fot. Wikimedia Commons/Grzegorz Gołębiowski

Polskie gwiazdy słyną z intensywnego życia towarzyskiego i rodzinnego. Do nich jednak nie zalicza się Jerzy Stuhr. Mimo że ma żonę i dzieci - syna i córkę - został całkiem sam. Taka samotność jest naprawdę przerażająca, zwłaszcza jeśli dotyka człowieka w jego urodziny.

Kultowy polski aktor swoje urodziny obchodzi już za dwa dni. W środę Jerzy Stuhr skończy 71 lat. Urodziny nie będą jednak powodem do radosnego i beztroskiego świętowania. Artysta będzie w tym dniu całkowicie sam. I będzie kłębkiem nerwów.

Jerzy Stuhr nawet nie pamięta o urodzinach, spędzi je samotnie

Praca aktora i reżysera, którym jest Jerzy Stuhr, jest wymagająca i pochłaniająca. Aktor zaś we wszystko co robi, angażuje się bez reszty. Nic więc dziwnego, że teraz, kiedy czeka go premiera jego sztuki, nawet nie pamięta o swoich urodzinach. Zapytany o to, jak zamierza je obchodzić, bardzo się zmieszał. - A, rzeczywiście, zapomniałem, a to już niedługo. I znowu będzie samotność... Nie potrafię myśleć na długi dystans. W urodziny będę akurat przed premierą. I znowu się będę denerwował - mówi kultowy aktor. Stuhr nie tylko jest aktorem, ale także reżyserem. Zawsze twierdził, że sztuka, którą uprawia, jest dla niego najważniejsza. Każda jego rola filmowa czy teatralna oraz sztuki, które przygotowuje, są dla niego ważniejsze nawet od rodziny. Jak twierdzi portal se.pl w latach 80. o mało co nie doprowadziło to do rozwodu z jego żoną. Wiele wskazuje na to, że to właśnie przedkładanie pracy nad rodzinę, spowodowało, że aktor jest dziś samotny i nie ma z kim spędzić własnych urodzin.

Jerzy Stuhr jest kultowym aktorem

Artysta znany jest z tak genialnych kreacji, jak Maks Paradys w filmie Juliusza Machulskiego "Seksmisja", z którego pochodzi wiele do dziś powtarzanych fraz i powiedzonek. U Machulskiego wcielił się także w inną świetną kreację - komisarza Ryby w dwóch filmach o Jerzym Kilerze: "Kiler" i "Kiler-ów 2-óch". Znany jest także ze świetnych ról dubbingowych, z których szczególnie warto wymienić osła z serii filmów "Shrek". Dubbingował także smoka Mushu w filmie Mulan czy Gargamela w filmach "Smerfy". Aktor ma na swoim koncie także świetne kreacje teatralne. Grał m.in. Piotra Wysockiego w "Nocy Listopadowej" Stanisława Wyspiańskiego, Porfirego Pietrowicza w "Zbrodni i Karze" Fiodora Dostojewskiego czy Króla Ryszarda w "Ryszardzie III" Williama Shakespeare'a. Jest artystą kompletnym, prócz gry aktorskiej potrafi także śpiewać (chociaż jego najsłynniejszym wykonaniem muzycznym jest satyryczna piosenka "Śpiewać każdy może"). Napisał także kilka książek oraz udzielił kilku wywiadów-rzek. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Koniec Edyty Olszówki. Aktorka jest na dnie
  2. Wstrząsające! Znany aktor bestialsko zamordował żonę
  3. Z OSTATNIEJ CHWILI: Doda wyszła za mąż! Wzięła potajemny ślub
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News