Jerzy Połomski ma urodziny
Jan BIELECKI East News
Irmina Jach - 17 Września 2020

Dziś 87. urodziny obchodzi Jerzy Połomski. Czego mu życzycie?

Jerzy Połomski jest jednym z najbardziej uwielbianych piosenkarzy ostatnich dziesięcioleci. Może pochwalić się wyjątkowym, barytonowym głosem i zdolnościami aktorskimi. Nie ma osoby, która nie potrafiłaby zanucić przebojów takich jak: "Cała sala śpiewa z nami", "Woziwoda", "Komu piosenkę?", "Bo z dziewczynami" i "Moja miła, moja cicha, moja śliczna". Czego życzycie mu dniu 87, urodzin?

Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu, gdzie spędził wiele lat życia. Początkowo nie planował kariery estradowej. Skończył Technikum Budowlane w Zespole Szkół Budowlanych, a później próbował dostać się na wymarzoną architekturę. Niestety, nie udało mu się. Porażka sprawiła, że diametralnie zmienił obszar zainteresowań.

Informacje o Tomaszu KomedziePorażające informacje o Tomaszu Komendzie. Nikt nie wiedział, sytuacja jest tragicznaCzytaj dalej

Jerzy Połomski świętuje 87. urodziny

Zdecydował się przystąpić do egzaminów wstępnych i został przyjęty do Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jego wykładowca, Ludwik Sempoliński, zaproponował mu zmianę nazwiska na bardziej sceniczne i namówił go na skupienie się na karierze wokalnej. Nie znaczy to, że na zawsze porzucił plany aktorskie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ślub - teściowaPoślubił swoją teściową mimo wielu przeszkód. Słowa byłej żony nie mieszczą się w głowieCzytaj dalej

Jerzy Połomski wystąpił w sztukach dramatycznych i komediowych, takich jak: "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, Mazepa Juliusza Słowackiego, "Jegor Bułyczow i inni" Maksyma Gorkiego, "Rękawiczka" Stefanii Grodzieńskiej oraz "Słomkowy kapelusz" Eugéne’a Labiche’a. Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim Teatrze Syrena-Buffo.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagły zwrot akcji ws. Tomasza Komendy. Rodzina jest bezradna, koszmar powrócił

2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

3. Wielka tragedia gwiazdora disco polo. Najbliższa mu osoba umierała na jego rękach

Pierwszą radiową piosenką Jerzego Połomskiego była "Piosenka dla nieznajomej" skomponowana przez Jerzego Haralda. Jego kariera muzyczna obfituje w nagrody i wyróżnienia. Artysta jest także bardzo zaangażowany w akcje charytatywne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kinga Duda pojawiła się w Wiadomościach TVP. Niespodziewany materiał na antenie
  2. Może istnieć rzecz, która jest zdolna wessać czarną dziurę. Gigantyczna kosmiczna potęga, o której mało kto wie
  3. Dagmarę totalnie zatkało, usłyszała słowa, których nie chce słyszeć żadna matka. Conanowi puściły nerwy
  4. Młoda para z Polski wprawiła gości w osłupienie. Na weselu zatańczyli tak, że "Taniec z Gwiazdami" się chowa
  5. Polsat przekazał tragiczne informacje. Nie żyją już 4 osoby, dramatyczne sceny w ukochanym miejscu Polaków
  6. Nie ma zdrowszego mięsa, zawsze wybieraj je zamiast kurczaka. Osoby na diecie będą podwójnie zachwycone

Żona - cierpienie po stracie75-latek niesamowicie cierpiał po śmierci ukochanej żony. Zrobił jedną rzecz, która odmieniła jego życieCzytaj dalej

Źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News