Relacja na linii Jerzy Owsiak – PiS nigdy nie była szczególnie ciepła. Ostatnio dochodzi jednak do poważnego zaognienia się konfliktu. Rząd utrudnia organizację WOŚP-u oraz Woodstocku, a państwowa telewizja zrezygnowała z transmisji. Teraz Jerzy Owsiak, w emocjonalnych słowach, zdradza, czym motywowany jest cały konflikt.

PiS przejmuje władze, zaczynają się problemy

Odkąd władzę w Polsce przejęło Prawo i Sprawiedliwość, jeden z największych festiwali na świecie – Przystanek Woodstock, który odbywa się w Polsce dzięki szefowi WOŚP, został uznany za wydarzenie o wyjątkowo podwyższonym ryzyku. Dla Jerzego Owsiaka to spore utrudnienie. Koszty festiwalu w takim przypadku strzelają do góry, ponieważ wspomniany status wymusza na organizatorach zapewnienie m.in. dodatkowej ochrony. Owsiak przyznaje że jest to zupełnie niepotrzebne.

ZOBACZ TAKŻE – Policja dorwała Owsiaka!

Nie słyszałem o żadnym alercie związanym np. z ryzykiem zamachów w Polsce, choć na bieżąco wsłuchuję się w komunikaty wszystkich służb. Uważam więc, że to zwykła złośliwość tylko wobec naszej imprezy – powiedział Owsiak w rozmowie z „Gazetą.pl”.

PiS szkodzi

Organizator Woodstocku przekonuje, że PiS swojej decyzji o zmianie statusu festiwalu wcale nie motywowała troską o bezpieczeństwo jego uczestników. Dowodem na tę tezę ma być fakt, że MSWiA zrezygnowało z obecności niemieckich służb. Do tej pory wywiązywały się one ze swoich zadań wzorowo.

ZOBACZ TAKŻE – SZOK! Największe gwiazdy NIE zagrają dla WOŚP, żenujący powód

Od początku niemieckie służby z nami pracowały i ta współpraca była rewelacyjna. To też pokaz dobrych relacji dla młodych ludzi, zresztą pracują też z nami lekarze i paramedycy z Niemiec oraz niemiecka policja, która jest wręcz nieoceniona – mówił Owsiak „Gazecie.pl”.

Tym, co dodatkowo niepokoi organizatora Woodstocku jest sprawa burmistrza Kostrzyna nad Odrą, gdzie odbywa się festiwal. Andrzeja Kunt ma dostawać „wiele telefonów”, i być pod presją nacisków. Owsiak nie ma wątpliwości. PiS chce, żeby Woodstock się nie odbył.

Jerzy Owsiak ujawnia

ZOBACZ TAKŻE – PiS zniszczył aukcję WOŚP! Pieniądze nie trafią do umierających dzieci

Jerzy Owsiak zdecydował się na bardzo odważne wyznanie. Wszystko to, na co do tej pory się skarżył, układa się w jedną całość. Według Owsiaka PiS chce go zniszczyć, ponieważ partii nie są na rękę organizowane przez niego festiwale.

Dlatego zaryzykuję, ale wydaje mi się, że wcale nie chodzi o bezpieczeństwo festiwalu, ale – w 65 procentach – o to, żeby się w ogóle nie odbył – powiedział w rozmowie z „Gazetą.pl” Owsiak.

Media i internauci dopisują do wyznania Owsiaka wiele dodatkowych wątków. Powodem, dla którego PiS-owi miałby przeszkadzać WOŚP, jest fakt, iż stanowi dla niego konkurencję. Według wielu osób żaden polityk PiS nigdy nie zrobił dla zwykłych obywateli tyle, ile Owsiak.

źródło: Gazeta.pl

Za ile Karolak sprzedał gitarę? Nie zgadniesz! 13 najdziwaczniejszych aukcji WOŚP

Miażdżąca odpowiedź internautów na rekonstrukcję rządu [MEMY]

...

Zobacz również

Zobacz również