Jerzy Owsiak
Facebook.com/wosp
Monika Majko - 21 Listopada 2020

Owsiak powiedział, co widział w szpitalu na Narodowym. Zatrważający widok

Jerzy Owsiak udzielił szczerego wywiadu. Szef fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie krył rozczarowania tym, co zobaczył w szpitalu polowym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Prezes WOŚP zaapelował do lekarzy.

Jerzy Owsiak zapowiedział pomoc dla szpitali zajmujących się pacjentami z COVID-19. Szef WOŚP wyznał, że jest przerażony tym, co dzieje się m.in. w szpitalu polowym na Stadionie Narodowym w Warszawie, który w całości został przeznaczony dla ofiar pandemii koronawirusa.

Jerzy Owsiak ujawnił prawdę o szpitalu na Narodowym

Wraz z dynamicznym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem osób w Polsce, rząd podjął decyzje o utworzeniu sieci szpitali tymczasowych, przeznaczonych wyłącznie dla pacjentów z COVID-19. Pierwsza taka placówka została otwarta w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Działalność szpitala polowego na Narodowym skomentował prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jerzy Owsiak i jego fundacja włączyli się do pomocy służbie zdrowia w walce z pandemią już w marcu, a do lipca WOŚP przekazał placówkom medycznym w całej Polsce środki ochronne i sprzęt o wartości 48,8 mln zł.

Z ostatniej chwili: Premier oficjalnie znosi obostrzenia. Klamka zapadła, przedstawił dokładny planZ ostatniej chwili: Premier oficjalnie znosi obostrzenia. Klamka zapadła, przedstawił dokładny planCzytaj dalej

Jerzy Owsiak w wywiadzie dla portal.abczdrowie.pl wyznał, że według jego oceny "szpital polowy na PGE Narodowym nie spełnia odpowiednich warunków, by leczyć chorych na COVID-19". Chodzi przede wszystkim o łóżka dla pacjentów z COVID-19, które nie są przystosowane do potrzeb chorych.

– Łóżka, które tam są, nie są przystosowane do leczenia pacjentów z COVID-19, ponieważ są starego typu. Co prawda zostały wyprodukowane w Polsce na początku lat dwutysięcznych, ale na nich można jedynie układać pacjenta w bardzo elementarnych pozycjach. Mówiąc krótko: nie nadają się do hospitalizacji ludzi walczących o życie – wyznał Jerzy Owsiak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jerzy Owsiak zapowiedział pomoc dla placówek medycznych

Z ust prezesa WOŚP padło kilka gorzkich słów w kierunku obecnej władzy. Jerzy Owsiak obwinia rządzących za to, że Polska znalazła się w tak trudnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa.

– Patrząc na wszystkie dotychczasowe decyzje rządu trudno się dziwić, że nie podjęto potrzebnych działań, aby przygotować się na drugą falę pandemii i doprowadzono do zapaści systemu ochrony zdrowia – podkreślił Jurek Owsiak.

Dzisiaj grzeje:

  1. Mateusz Morawiecki przekazał informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Fatalne wiadomości dla rodziców i uczniów
  2. Do mediów dotarła tragiczna wiadomość. Kilka godzin po nagraniu zmarł uczestnik popularnego programu rozrywkowego „Wipeout”, przeszedł zawał serca
  3. Danuta Martyniuk pokazała kreację, na widok której chce się płakać. Internauci nie mogą jej wybaczyć, skandal

Obecnie WOŚP kupuje łóżka covidowe dla polskich szpitali, jak przekazał Jerzy Owsiak, łącznie fundacja wydała na ten cel już ponad 16,5 mln złotych, za które sfinansowano 1340 łóżek.

– Apelujemy do szpitali: jeżeli macie nakaz stworzenia oddziału covidowego, nie wyrzucajcie pacjentów z łóżek! My wam damy łóżka, a nawet dodatkowe respiratory! – mówi Jerzy Owsiak.

– Te łóżka przede wszystkim posiadają możliwość regulacji i mają materace przeciwodleżynowe, co jest niezwykle ważne w przypadku pacjentów, którzy są podpięci do różnego typu aparatury. [...] Kiedy uporamy się z łóżkami, możemy zacząć myśleć o kolejnym sprzęcie. Jeśli zajdzie taka konieczność, kupimy też kolejne respiratory, a także kardiomonitory. Cały czas trzymamy rękę na pulsie i obserwujemy, czego potrzebują szpitale - podkreślił szef WOŚP.

Zobacz także w naszych serwisach:

   1. "Nie wyrzucajcie pacjentów z łóżek!" Jurek Owsiak apeluje i zwraca uwagę na poważny problem
   2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
   3. Rząd pracuje nad ograniczeniami w przemieszczaniu się. Premier wygadał się na konferencji, co czeka Polaków?
   4. Na zdjęciu ukrywa się pies. 87% osób poddaje się po 20 sekundach szukania
   5. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
   6. Babcia Stasia dokonała niemożliwego i stworzyła najlepsze mielone pod słońcem. Dodatek boczku okazał się strzałem w 10
   7. Kurniki w piekielnym ogniu: żywioł szalał bez litości, gigantyczne straty
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Portal ABC Zdrowie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News