Jerzy Owsiak apel Sławomir Świerzyński
Wikimedia Zorro2212
Joanna Szwalikowska - 18 Listopada 2020

Ludzie przecierali oczy ze zdumienia. Owsiak zaapelował do Świerzyńskiego, słowa odbiły się szerokim echem

Jerzy Owsiak opublikował w sieci apel skierowany do Sławomira Świerzyńskiego. Poprosił, aby gwiazdor disco polo częściej wypowiadał się w takim tonie. Jego słowa wywołały bowiem niespotykany efekt.

Jerzy Owsiak zaapelował w mediach społecznościowych do Sławomira Świerzyńskiego, lidera zespołu Bayer Full, który w prześmiewczy sposób wypowiedział się ostatnio na temat wypowiedzi Kazika Staszewskiego z Kultu. Skierował do niego słowa, które zostaną zapamiętane przez wiele osób.

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Jerzy Owsiak apeluje w mediach społecznościowych do Świerzyńskiego o dalsze wypowiedzi

W piątek 13 listopada Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało listę beneficjentów z Funduszu Wsparcia Kultury. Wywołała ona bardzo duże poruszenie w sieci oraz falę krytyki w stronę artystów, którzy zwrócili się o zapomogę. Na liście znalazł się między innymi lider zespołu Bayer Full.

Gwiazdor disco polo miał otrzymać 150 tys. złotych, z kolei firma jego żony - Bayer Full Impresariat - kolejnych 400 tys. zł. Minister kultury i dziedzictwa narodowego w reakcji na mnóstwo głosów sprzeciwu, zdecydował się na wstrzymanie wypłat oraz ponowną weryfikację listy beneficjentów.

Lider grupy Bayer Full niedawno był gościem Agnieszki Gozdyry w programie "Debata Dnia" w Polsat News. Odniósł się tam między innymi do słów Kazika Staszewskiego, który jasno wytłumaczył, dlaczego nie ubiegał się razem z zespołem o wsparcie. Jego zdaniem, rząd nie posiada własnych pieniędzy, a jeśli komuś je rozdaje, oznacza to, że zostały one zabrane innym osobom. Dodał, iż fani, którzy chcą pomóc grupie, kupią płytę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- A kto by chciał ich płytę kupić - kpił w Polsat News Sławomir Świerzyński, przypominając o rzekomym wielkim sukcesie swojego zespołu, a także 17 milionach sprzedanych płyt.

Po tych słowach w mediach zaroiło się od prześmiewczych wpisów pełnych zapytań o to, czy inni znają taki zespół, jak Kult. Taki ironiczny post pojawił się również na profilu wytwórni SP Records na Facebooku (wydaje ona płyty Kultu oraz Kazika).

Podobny ton przybrał Jerzy Owsiak, który jednocześnie poinformował o nieświadomym przyczynieniu się Świerzyńskiego do wyprzedania całego dostępnego nakładu. Zwiększone zainteresowanie dotyczy wydanej niedawno płyty koncertowej Kultu z Pol'and'Rock Festival 2019.

- Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wyprzedał się w całości - przekazał Owsiak, dodając, że złożono zamówienie na dotłoczenie kolejnych 11 tysięcy płyt ze wspomnianego występu. Tym samym Owsiak poprosił Świerzyńskiego o dalsze wypowiedzi, bowiem mają one świetny wpływ na sprzedaż płyt oraz pomoc zespołowi.

Dzisiaj grzeje:

1. Z samego rana pojawił się komunikat Ministerstwa Zdrowia. Wiadomość dla wszystkich Polaków

2. Żona znalazła dowód zdrady męża w jego telefonie. Odpisała jego kochance w mistrzowski sposób

3. Właśnie ujawniono, ile zarabiał miesięcznie Gulbinowicz. "Gdyby wierni dowiedzieli się, doznaliby wstrząsu i niesmaku"

- Więc w sposób nietypowy dla całej dyskusji, która śmiga w internecie, mogę tylko prosić członka zespołu Bayer Full o dalsze wypowiedzi. Mało tego - podejrzewam, że może liczyć na order Gloria Artis od obecnie panującego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dawajcie Panowie obydwaj, ile wlezie, bo nadajcie na tych samych falach! - podsumował Jerzy Owsiak.

Choć Świerzyński chciał wyśmiać zespół oraz jego lidera, nieopatrznie przyczynił się do rekordowej sprzedaży płyty zespołu. Jak widać, ktoś jednak pamięta zespół Kult, a nawet kupuje jego płyty!

Jerzy Owsiak

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Umieść w słoiczku chrzan, czosnek i imbir, a stworzysz przepotężny, naturalny antybiotyk. Zabija wirusy i bakterie w mgnieniu oka
  7. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News