Ministerstwo wydało nagle ostrzeżenie. Chodzi o sms-y ws. epidemii

Ministerstwo wydało nagle ostrzeżenie. Chodzi o sms-y ws. epidemii Źródło: pxhere.com CC0 Public Domain

Jedzenie w czasach pandemii jest towarem deficytowym - takie przeświadczenie wynieśliśmy z oglądania filmów katastroficznych. Sklepy nadal są otwarte i nikt nawet nie myśli o ich zamknięciu, zakupy nadal można zrobić bez przeszkód. Ministerstwo Zdrowia wydało ostrzeżenie związane właśnie z jedzeniem.

Jedzenie w ogromnych ilościach jest wykupowane z wielu sklepów. Oszuści stwierdzili, że to świetny sposób na zarobek - Ministerstwo Zdrowia uczula na podejrzane wiadomości, chodzi nie tylko o żywność.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega, aby pod żadnym pozorem nie wykonywać instrukcji podanych w SMS-ie

Oszuści nie śpią i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, nawet w czasach światowego kryzysu, którym niewątpliwie jest pandemia. Obserwując Polaków, którzy dosłownie rzucili się do sklepów, postanowili opracować metodę, na którą nabierze się każdy. Do nieświadomych użytkowników telefonów wysyłają SMS-y, w których podają się za rząd i informują o przysługującej dla każdego racji żywnościowej - wodzie, ryżu, ziemniakach, orzechach, warzywach strączkowych, mleku, mięsie, jajkach i oleju.

- Ministerstwo Zdrowia: Dla każdego obywatela przysługuje wsparcie żywieniowe w związku z Koronawirusem. Zapisz się na (...) - brzmi treść SMS-a. W żadnym wypadku nie powinniśmy wchodzić w zawarte w nim linki - przekierowuje nas wtedy na Profil Zaufany, na którym logujemy się za pomocą konta w banku. Oszuści w łatwy sposób mogą potem wyczyścić do zera nasze konto.

Oszuści nie tylko oferują jedzenie. Posuwają się do kontrowersyjnych treści

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oszuści wymyślili kolejne dwa sposoby, jak wyłudzić pieniądze od spanikowanych obywateli. Kolejną "podpuchą" i ogromnym niebezpieczeństwem jest SMS, w którym otrzymujemy informację o szczepionkach. W wiadomości czytamy o wprowadzeniu specustawy, która gwarantuje każdemu Polakowi szczepionkę przeciw SARS-Cov-2. Jej "koszt" po refundacji ma wynieść 70 zł - oszuści namawiają, by zapłacić już dziś, by potem uniknąć kolejek.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem w naszym kraju
2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Mało tego, posunęli się również do tego, że wysyłają wiadomości, z których jasno wynika, że środki z naszego konta zostaną przekazane do rezerw Narodowego Banku Polskiego w związku z walką z koronawirusem. Podają link i każą się zalogować na konto bankowe, aby zatrzymać 1000 złotych. Na wszystkie wymienione przykłady mocno uczula Ministerstwo Zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Biedronka przekazała ważną wiadomość dla wszystkich klientów. Niewiele osób zdawało sobie sprawę, że tak jest
  4. Porażająca relacja w Włoch. Starsze osoby umierają w przykrych warunkach
  5. Znały się od 17 lat i były najlepszymi przyjaciółkami. Badania genetyczne ujawniły oszałamiającą prawdę, nie do uwierzenia
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News