Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi polityk znowu rozgrzał do czerwoności emocje internautów i wywołał skrajne reakcje. Wszystko za sprawą jego żartu dotyczącego słów papieża na temat uchodźców.

Papież Franciszek nie od dziś apeluje o tolerancję oraz przyjmowanie do siebie uchodźców. W ostatnim czasie wskazywał on nawet na demograficzne korzyści, jakie przynieść może Europejczykom wiązanie się z przybyszami z krajów arabskich.

Słowa Franciszka zupełnie nie przypadły do gustu liderowi partii Wolność. Postanowił on skomentować wypowiedź w jego zdaniem zabawny sposób.

JŚw Franciszek ogłosił, że mamy krzyżować się z uchodźcami, by zwiększyć liczbę urodzeń. Kupić sobie jeszcze trzy żony? – napisał w swoim poście Janusz Korwin-Mikke.

Dowcip polityka natychmiast wywołał ogromną burzę wśród internautów, których część uznała wpis za przykład nie tylko braku tolerancji wobec uchodźców, ale także seksizm. Wytknęli mu także, że właściwie to miał już w swoim życiu trzy żony.

Rozum, se pan kup – skomentował wpis Janusza Korwin-Mikkego jeden z internautów.

Pojawili się także tacy, którzy bronili prawicowego polityka i przyznawali mu rację. Według nich papież Franciszek – delikatnie mówiąc – przesadza w swoich opiniach nt. przyjmowania imigrantów z krajów arabskich a żart Korwin-Mikkego idealnie ukazał – ich zdaniem – absurdy do jakich próbuje przekonać katolików papież.

fot. https://twitter.com/okiem_zgryzusa

źródło: Twitter

...

Zobacz również