Jason Momoa Gra o tron
instagram.com/prideofgypsies
Wiadomości Pikio - 25 Kwietnia 2019

Jason Momoa z Gry o Tron. Czy jeszcze pojawi się na ekranie?

Jason Momoa - aktor, który wcielał się w rolę Khala Drogo. Jak potoczyły się jego losy w popularnym serialu HBO? Czy to jego jedyna głośna postać, w którą się wcielał i która przyniosła mu taką sympatię i popularność? Gwiazdor dzięki niespotykanej urodzie może liczyć na bardzo charakterystyczne role filmowe.

Jason Momoa urodził się 1 sierpnia 1979 roku w Honolulu na Hawajach. Swoją charakterystyczną urodę zawdzięcza korzeniom hawajskim, niemieckim, irlandzkim. 

Najpierw planował zostać biologiem morskim, jednak wybrał inną drogę. Swoich sił próbował jako model, pracował między innymi dla marki Luisa Vuittona. Następnie został wybrany spośród tysięcy kandydatów do roli Jasona w serialu Słoneczny patrol.

 - Miałem 19 lat i sprzedawałem koszulki w sklepie dla surferów. Wybrano mnie spośród 1300 kandydatów i dostałem główną rolę w serialu. A ja nawet nie wiedziałem, na czym polega aktorstwo. Po Słonecznym Patrolu nikt nie traktował mnie poważnie. Znalezienie agenta zajęło mi 5 lat. Żyłem w cieniu przez bardzo długi czas - wspominał aktor w jednym z wywiadów.

Na początku lat 2000 przeniósł się do Los Angeles i tam kontynuował karierę aktorską. Wystąpił w takich filmach jak Aquaman, Jak dogryźć mafii, Outsiderka, czy Gorące Hawaje, a to tylko kilka produkcji na liście jego dokonań.

Jason Momoa - żona. Jaki aktor jest prywatnie?

W 2005 roku związał się z aktorką Lisą Bonet, byłą żoną wokalisty Lenny'ego Kravitza. Zawarli oni związek małżeński dopiero dwanaście lat później. Para ma dwójkę dzieci - córkę Lolę Lolani urodzoną w 2007 i syna Nakoa-Wolfa Manakauapo Namakaeha, który przyszedł na świat rok później.

 - Każdy dzień ma być tym najlepszym. Gdy żona mówi mi, że na kolację jemy spaghetti, na treningu pracuję jeszcze ciężej, bo wiem, że czeka nas wspaniały wieczór. Wyznaję prostą zasadę: po dobrej robocie należy się nagroda. Dopóki wiem, że czeka na mnie dobre piwo i pyszne jedzenie z grilla - mogę harować godzinami. Nie cierpię kłaść się spać, nie świętując czegoś. Życie jest za krótkie - mówi Momoa.

Jason Momoa jako Khal Drogo, Gra o tron

Po wcieleniu się w rolę Conana Momoa dostał propozycję zagrania brutalnego i wojowniczego Khala Drogo w serialu HBO Gra o tron. Podobno w czasie przesłuchania urzekł producentów swoim rytualnym tańcem wojennym Haka stosowanym przez Maorysów i ludy zamieszkujące Nową Zelandię.

W Grze o tron zagrał przywódcę ludu Dothraki zamieszkującego południe Westeros. To dzicy wojownicy, zaciekli w walce, znani ze swojego okrucieństwa względem innych narodowości.

Jego postać ginie jeszcze w pierwszym sezonie, jednak odgrywa znaczącą rolę w całym serialu, to w końcu za jego sprawą Daenerys ma za sobą zastępy jego dawnego wojska. Niejako zostaje on zamordowany przez swoją żonę, która dusi go poduszką, by zakończyć jako cierpienia, ponieważ po zranieniu i późniejszej próbie uzdrowienia przez kapłankę, pozostaje w stanie wegetatywnym.

Jason Momoa i Emilia Clarke w Game of Thrones

Daenerys, grana przez Emilię Clarke, w młodym wieku zostaje wydana za Khala Drogo, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Z czasem i ona pokochała Khala. Ich uczucie kwitnie przez cały pierwszy sezon serialu Gra o tron. 

Podczas jednej z bitw Drogo został poważnie ranny i był bliski śmierci, Daenerys rozkazała kapłance, którą wcześniej uratowała, by ta ocaliła życie jej męża. Rytuał magii krwi zabił nienarodzone dziecko Khaleesi i pozostawił Khala w stanie wegetacji. Kiedy Daenerys zakończyła życie swojego męża, grzebiąc go w płomieniach, sama weszła w płomienie, zabierając ze sobą smocze jaja. Po tym wydarzeniu stała się ona Matką Smoków i kobietą-wodzem Dothraków.

  1. Czyim synem jest Jon Snow tak naprawdę? On sam nie miał pojęcia
  2. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
  3. Czy Arya i Gendry będą razem? Wstrząsające teorie fanowskie
  4. Kto jest na Liście Aryi Stark? Wiedzą to najwięksi fani Gry o Tron
  5. Wróciła Gra o Tron. Kim jest Jon Snow i kim dla niego jest Daenerys?
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News