Jasna Góra jest jednym z najważniejszych celów pielgrzymek w Polsce. Staje się także celem skandalistów, którzy dokonują w niej aktów zgorszenia. Policja zatrzymała jednego z nich – 56-letniego mężczyznę.

Doprawdy wiele może być sposobów na zgorszenie pielgrzymów w miejscu religijnego kultu. Najczęściej jednak odnoszą się do rzeczy, będących wśród wyznawców tematami tabu.

Chodzi oczywiście o nagość, seksualność czy ubiór przez tradycję przypisany innej płci. Zatrzymany w Jasnej Górze mężczyzna podporządkował się wszystkim tym wytycznym.

Zatrzymanemu 56-latkowi grozi teraz więzienie. Nie wiadomo także, czy dokonał swojego czynu świadomie, czy być może był niepoczytalny. Obecnie mężczyzną zajmują się lekarze.

Jasna Góra: mężczyzna obnażał się przed Matką Boską

Jak poinformował „Fakt” w poniedziałek, kwadrans po godzinie jedenastej wieczorem częstochowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny obnażającego się przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

– Poinformowano nas, że doszło do gorszących scen. Pielgrzymi wyprowadzili z klasztoru mężczyznę, który chwilę wcześniej obnażył się przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej – poinformowała podkom. Marta Ladowska z miejscowej Policji.

Przebrany w kobiece ubrania mężczyzna miał siłą, popychając inne osoby, przemieścić się przed święty obraz i tam zacząć zdejmowanie z siebie okrycia. Ostatecznie stanął przed nim cały nagi. Z kaplicy wyprowadzili go inni pielgrzymi.

Sprawę badają policjanci, a sprawcę lekarze. Zgodnie z art. 196 Kodeksu Karnego może grozić mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności w związku z „obrazą uczuć religijnych„.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

15 sierpnia w Kościele katolickim obchodzone jest święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Polsce zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej. Tego samego dnia wypada także Święto Wojska Polskiego.

Obie daty połączona ze sobą nie bez powodu. W dniach 15 i 16 lipca rozstrzygała się trwająca jeszcze dziesięć dni Bitwa Warszawska, czyli akt powstrzymania wojsk bolszewickich, które pokonawszy Polskę, miały połączyć się z rewolucją komunistyczną w Niemczech.

Tego dnia w całym kraju odbywają się msze święte, a w Warszawie uroczysta defilada wszystkich Rodzajów Sił Zbrojnych i goszczących wojsk zagranicznych. We wszystkim uczestniczą najwyższe władze państwowe i tysiące mieszkańców stolicy.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Maciej Maleńczuk przerwał hołd składany Korze. Widzowie wpadli w szał
  2. Marta Kaczyńska publicznie upokorzona! Chodzi o testy DNA jej dziecka
  3. Skandal! Głodowe emerytury dla Polaków, a ZUS się bawi w najlepsze

Czy uważasz, że Kościół powinien bardziej otworzyć się na osoby niepełnosprawne?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Kto ma lepszą armię: Polska czy Białoruś? PORAŻAJĄCA różnica!


Nie tylko Komenda: Największe porażki polskich sądów [ZDJĘCIA]