29 kwietnia na wykop.pl odbyło się tzw. AMA, czyli „zapytaj mniej o wszystko” z kandydatem z ramienia PSL na prezydenta Adamem Jarubasem. Wzbudziło znacznie mniejsze zainteresowanie niż wcześniejsze z Januszem Korwin-Mikkem i Andrzejem Dudą. Wykopowicze zarzucili politykowi unikanie odpowiedzi na trudne pytania.

Adam Jarubas m.in. opowiedział się za zwiększeniem kwoty wolnej od podatku i zmniejszeniem PITu. Za co doczekał się zarzutów, iż PSL głosował razem z PO za podwyżkami podatków.

Kandydat stwierdził również, że jest przeciw wejściu Polski do strefy euro. „Groziłoby to konkurencyjności naszej gospodarki, a Polska straciłby realny instrument prowadzenia niezależnej polityki gospodarczej. Gdyby dziś Polska była w strefie euro polscy podatnicy łożyliby na bogatszych od nas Greków.” – napisał Jarubas.

Chętnie odpowiadał na pytanie „frywolne”, oświadczył że lubi grę w szachy, na gitarze, a w związku z intensywnością kampanii musi żywić się fast foodami, wspomniał o kebabach.

Oświadczył również że przetarg na śmigłowce powinien zostać unieważniony. W sondaże nie wierzy, a autorytetami są dla niego: Ronald Reagan, Józef Tischner i Józef Zych.

Wyraził także przywiązanie do wartości patriotycznych „Polska to mój dom i moja rodzina. Najważniejsze dla mnie miejsce.” – napisał.

Pojawiło się sporo negatywnych komentarzy, wykopowicz pod nickiem white_duck napisał „to AMA jest beznadziejne jak cały PSL. Ludzie powyżej zadają pytania w tym wiele o konkrety a PSLowiec rzuca puste hasła i odpowiada na pytanie o kebab trzy razy. Czego się jednak spodziewać po marionetce PO? Wszyscy PSLowcy są jak mrówki sterowane przez grzyb, tylko tym grzybem jest ich ukochany koalicjant PO czyli gruba kasa i wygodne stołki.”

Denial94 skomentował słowami „To jest najgorsze AMA jakiekolwiek widziałem/czytałem”.

Gixaar dodał „Kandydat PSL nie odpowiedział na żadne pytanie o KRUS. Dziękujemy, prosimy już więcej nie kandydować.”

Były też pozytywne opinie, Major_Kogz skomentował tak „pan jest nawet w porządku, ale pana partia już raczej nie. Niech pan zastanowi się nad przejściem do Kukiza ( w przyszłości ) lub JKM. Pan nie masz mentalności złodziei z PSL”.

ds, źródło: wykop.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.