Jak twierdzi „Newsweek”, tygodnik nieprzychylny PiS-owi, mniejsza aktywność polityczna Jarosława Kaczyńskiego może mieć związek z jego problemami zdrowotnymi. Skorzystać z tego ma Andrzej Duda, który wysuwa się na pierwsze miejsce w największej partii opozycyjnej. 

Innego zdania jest Adam Lipiński, wiceprezes PiS. Polityk zapewnił dziennikarkę „Newsweeka”, że prezes partii znajduje się w wyśmienitej kondycji i to „on goni do roboty”.

Portal natemat.pl podaje, że tajemnicą poliszynela jest, iż Jarosław Kaczyński zasłabł niedawno podczas spotkania z wyborcami Prawa i Sprawiedliwości. Dla uzasadnienia tezy o słabej kondycji prezesa, serwis podaje, iż ten odchorowuje każdy stres i wysiłek związany z aktywnością polityczną, pobyt w szpitalu podczas obchodów 25-lecia polskiej transformacji, jak również… spożywanie herbaty z olbrzymią ilością cukru. To, jak i przysypianie na spotkaniach, ma świadczyć o rzekomej cukrzycy Jarosława Kaczyńskiego.

– Kiedy w czasie kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego jeździłem na codzienne wyjazdy, to musiałem się zmieniać z Adamem Hofmanem. To my nie nadążaliśmy za premierem Jarosławem Kaczyńskim – powiedział rzecznik PiS Mastalerek na antenie radia TOK FM.

źródło: Newsweek, natemat.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.