Kaczyński wykorzystał specjalne przepisy, żeby mieć większą emeryturę

Kaczyński wykorzystał specjalne przepisy, żeby mieć większą emeryturę Źródło: screen/YouTube/Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński nie może narzekać na swoją emeryturę. Jak się okazało, prezes PiS postanowił skorzystać ze specjalnych przepisów, które umożliwiły mu pobieranie większego świadczenia.

Jarosław Kaczyński nie może narzekać na kwotę swojej emerytury. Jak się jednak okazało, jest ona jeszcze wyższa, ponieważ prezes PiS wykorzystał specjalne przepisy. Ustawa emerytalna mówi, że osoby, które przejdą na emeryturę od stycznia do maja lub od lipca do grudnia mają waloryzowane konto ze składkami w trybie rocznym i kwartalnym.

Osoby, które przechodzą na emeryturę w czerwcu otrzymują jedynie waloryzację roczną. Jest to związane ze znacznymi stratami, ponieważ takie osoby otrzymają nawet 10 procent środków mniej. Niestety, większość Polaków nie wie o tych przepisach i - ze szkodą dla swoich domowych finansów - składa wniosek w czerwcu. Resort postanowił temu zaradzić poprzez nowelizację ustawy.

Krzywdzące przepisy. Wielu Polaków otrzymywało niższą emeryturę

W sprawie interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich, który twierdził, że przepisy te są wyjątkowo niesprawiedliwe i krzywdzą dużą grupę nieświadomych obywateli.

- Ze skarg wysłanych do mnie wynika, że ubezpieczeni nie są świadomi konsekwencji złożenia wniosku o emeryturę w czerwcu, nie uzyskują w tym przedmiocie wyczerpujących pouczeń - mówił dwa lata temu Adam Bodnar.

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej deklarował nowelizację przepisów, jednak nic w tej sprawie się nie zmieniło. Wiceminister pracy przekonywał, że nie zostało jeszcze znalezione odpowiednie rozwiązanie tego problemu. Wiadomo jednak, że Jarosław Kaczyński nie był stratny i bez problemu otrzymał wyższe świadczenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jarosław Kaczyński złożył wniosek w innym terminie. Seniorzy mogą mu pozazdrościć emerytury

Wiadomo, że Jarosław Kaczyński był jedną z osób, która powinna złożyć wniosek w czerwcu. Prezes PiS skorzystał jednak z opinii doradców i postanowił złożyć dokumenty w innym terminie. Ostatecznie złożył je miesiąc później i z tego powodu, może dziś cieszyć się wyższą emeryturą.

Polscy seniorzy mogą jedynie pomarzyć o świadczeniu, jakie pobiera Jarosław Kaczyński. Jak wiadomo, polityk pobiera co miesiąc pobiera świadczenie w wysokości 6400 złotych brutto. Nie ma jednak wątpliwości, że nie jest to jedyne źródło utrzymania polityka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. MAKABRYCZNE wyznanie Beata Tyszkiewicz! Jest chora? "Chcę dobrze wyglądać w trumnie"
  2. Nie żyje znana prezenterka. Zmarła tragicznie. Policja oskarża jej męża
  3. Kinga Rusin bez stanika szaleje na Dzikim Zachodzie. Zdjęcia w sieci
  4. Sablewska w kosmicznie drogich majtkach wyznaje miłość pośladkami. Oniemiejecie (FOTO)
  5. Żona uwielbianego bohatera "Na Wspólnej" umiera. Błaga już tylko o jedno, zostało jej niewiele czasu
  6. Tragiczny finał awantury w szkole podstawowej im. Króla Maciusia. Nie żyje uczeń, wstrząsające informacje Polsatu

źródło: Wprost 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News