Jarosław Kaczyński niezwykle zaskoczył swoich najwierniejszych wyborców nową, nieoczekiwaną deklaracją. Prezes Prawa i Sprawiedliwości skomentował szczegóły swej ewentualnej współpracy z największym politycznym oraz ideologicznym wrogiem. Tego opinia publiczna zdecydowanie się nie spodziewała.

Jarosław Kaczyński uznawany jest obecnie za jednego z najbardziej wpływowych polityków w Polsce. Poseł stoi bowiem na czele partii rządzącej, która w ramach Zjednoczonej Prawicy przejęła parlamentarną władzę w naszym kraju.

Co ciekawe, działacz ma bardzo zaskakujący pomysł na pracę w samorządach, którą podejmą po tegorocznych wyborach podlegający mu działacze. Kaczyński w zdecydowanie nieoczekiwany sposób wyraził się na temat ewentualnej współpracy z przedstawicielami Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przypomnijmy, że ideologicznie partie dzieli prawdopodobnie wszystko poza obecnym podejściem do spraw socjalnych.

Czy Jarosław Kaczyński nawiąże współpracę z SLD?

– Dla nas ważne jest to, żeby w samorządzie następowały zmiany i żeby polityka samorządowa stawała się bardziej polityką pro publico bono. Jeżeli to są warunki do przyjęcia dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, to wszystko jest możliwe – stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z dziennikarzem Radia Olsztyn.

Kaczyński zaznaczył oczywiście, że zdaje sobie sprawę z gigantycznych różnic ideologicznych między ugrupowaniami. Jednocześnie stwierdził jednak, iż partia, której jest prezesem, nie chce jedynie pustego zwycięstwa oraz „władzy dla władzy”.

– My chcemy władzy po to, żeby to była dobra zmiana, a najkrócej dobra zmiana to po prostu polityka pro publico bono – powiedział stanowczo szef Prawa i Sprawiedliwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jakim autem jeździ Wassermann? Samochody kandydatów na prezydentów polskich miast [ZDJĘCIA]

Jak wyborcy zareagowali na stanowisko Kaczyńskiego?

Niespodziewana deklaracja polityka realnie zadziwiła polską opinię publiczną. Zwolennicy Jarosława Kaczyńskiego potraktowali ją jako oznakę, że posłowi zależy na dobru kraju, o które będzie walczył bez względu na polityczne podziały. Jednocześnie zaznaczyli, że niekoniecznie poprą jego współpracę z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, tak dalekim im przecież ideologicznie. Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości oraz jego władz stwierdzili za to, iż słowa Kaczyńskiego mają po prostu przekonać do oddania głosu na ugrupowanie tych, którzy jeszcze nie wybrali swych kandydatów, gdyż daleko im do popadania w polityczne skrajności.

Co ciekawe, na deklarację wpływowego działacza nie odpowiedzieli jeszcze oficjalnie przedstawiciele samego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, których wyborcy chcieliby zapewne poznać oficjalne stanowisko partii w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jackowski nie ma wątpliwości. Wie, kto wygra wybory, Polacy będą w szoku
  2. Chcesz, by Twój pies żył długo? Musisz pamiętać o tych paru rzeczach
  3. Kandydat PiS obraził kobiety. Teraz przerażony boi się o mieszkanie i auto
  4. Jak ubrać się do kościoła w niedziele? Wyglądaj skromnie i stylowo
  5. Na mszy w Watykanie zbesztali Dudę jak „ostatniego frajera”! Wierni aż zaniemówili

Czy twoim zdaniem przedstawiciele PiS powinni wygrać wybory samorządowe 2018?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Wszystkie kobiety Jarosława Kaczyńskiego [ZDJĘCIA]