kaczyński
Fot. YouTube/Prawo i Sprawiedliwość
Mikołaj Pilecki - 8 Grudnia 2018

Kaczyński właśnie stał się pośmiewiskiem większym od Szydło! Prezes stracił kontrolę

Jarosław Kaczyński przemawiał wczoraj na wyjazdowym spotkaniu Prawa i Sprawiedliwości w Jachrance w województwie mazowieckim. W niektóre ze słów, które wypowiedział, aż trudno uwierzyć. Czy prezes traci kontrolę nad tym, co mówi? Internauci są w tej kwestii zgodni - prezes PiS zrobił z siebie pośmiewisko większe od Beaty Szydło.

Jarosław Kaczyński uwielbia usprawiedliwiać działania swojej partii poprzez płomienne i pełne oskarżeń wobec politycznych przeciwników przemówienia. Wczoraj późnym popołudniem w Jachrance na wyjazdowym spotkaniu najważniejszych partyjnych notabli, które w całości transmitowała Telewizja Polska, szef Zjednoczonej Prawicy dał dowód swojej oratorskiej pasji. Spotkanie w miejscowości pod Serockiem było podsumowaniem dotychczasowych dokonań obecnego rządu i wstępem do czwartego roku trwającej kadencji Sejmu, który zakończy się oczywiście wyborami parlamentarnymi. Na fakt przechodzenia partii na wyborcze tory wskazał kilka dni wcześniej Mateusz Morawiecki, mówiąc o potrzebie stabilizacji, którą metaforycznie porównał do zamieszkania w domu po wyczerpującym remoncie, którym były oczywiście wszystkie prowadzone przez PiS reformy i przedsięwzięcia. Teraz w podobnym tonie wypowiadał się Jarosław Kaczyński, który nie zapomniał także o zrzuceniu wszystkich ewentualnych niepowodzeń na poprzednią ekipę rządzącą. Przemowa z Jachranki, choć miała na celu zwrócenie uwagi na zasługi Prawa i Sprawiedliwości, nie mogła odbyć się bez oskarżeń wobec przede wszystkim Donalda Tuska.

Tymi słowami Jarosław Kaczyński zrobił z siebie pośmiewisko

Najważniejszy dziś polski polityk raczej nigdy nie przemawia z kartki. Zawsze wie, co powiedzieć, kiedy przychodzi do oskarżeń i przerzucania odpowiedzialności na inne osoby i inne partie. Nie inaczej było wczoraj i aż trudno uwierzyć, że nawet w momencie, w którym PiS potrzebuje powszechnej mobilizacji, by uniknąć scenariusza z 2007 roku, Kaczyński większość swojego przemówienia poświęca PO, Donaldowi Tuskowi, PSL i reszcie swoich politycznych przeciwników.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Agata DudaAgata Duda niewiele mówi o sobie. Przecieki z jej otoczenia zadziwiają!Czytaj dalej
Mowa była m.in. o łamaniu Konstytucji, kłamstwach i aferach. To wszystko oczywiście w odniesieniu do lat 2007-2015. Więcej było opowieści z rodzaju rzewnego "przez ostatnie osiem lat" w wykonaniu Beaty Szydło (mało kto pamięta, że do tych ośmiu należy dodać jeszcze 3 rządów PiS) niż realnych zapowiedzi, nowatorskich koncepcji na zdobycie zaufania obywateli.

Prezes chyba stracił kontrolę nad tym, co mówi

Kaczyński w przemowie powiedział m.in., że PiS jest jedynym wolnym od kłamstw i nadużyć uczestnikiem polskiej demokracji, a PO może pozwolić sobie na głoszenie nieprawdy, dzięki poparciu niemal wszystkich mediów. Były premier zapomniał chyba jednak o roli, jaką w propagandzie rządowej odgrywa obecnie Telewizja Polska. - W Polsce trwa spór - ten spór jest rzeczą normalną, nie ma demokracji bez sporu - tyle tylko, że w naszej ojczyźnie jedna strona tego sporu, czyli my, uznajemy reguły demokracji i praworządności, a druga tych reguł po prostu nie uznaje. Dlaczego może nie uznawać? Dlatego, że ma poparcie większości mediów i dlatego, że ma poparcie pewnych czynników zagranicznych. Dlatego może kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać - powiedział. Mało tego, dowiedzieliśmy się także, kto łamał Konstytucję, a także kto strzelał do górników. To wszystko oczywiście bez poparcia żadnymi faktami i bez podania jakiegokolwiek kontekstu. - Jest kwestia, o której warto powiedzieć, choć już od trzech lat mamy z nią do czynienia: to jest kwestia konstytucji, tego wmawiania, że my łamaliśmy albo łamiemy konstytucję. Tłumaczyliśmy to wielokrotnie, ale sądzę, że i ta okazja jest do tego dobra - przypomnę, jeśli chodzi o TK i wybór sędziów do TK, to nie my złamaliśmy konstytucję, to nasi poprzednicy w poprzedniej kadencji ją złamali; Nie mamy się czego wstydzić, nie my strzelaliśmy do górników, nie my atakowaliśmy wiele także legalnych demonstracji, nie my otaczaliśmy ludzi, w tym małe dzieci w wózkach i bez żadnej podstawy prawnej na upale, trzymali je przez długi czas - grzmiał w Jachrance prezes PiS.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Skandal! Andrzej Duda promuje tekst o tym, że Unia Europejska to IV Rzesza
  2. Sensacyjne doniesienia z Sejmu! Kaczyński patrzy z niedowierzaniem
  3. Ile zarabia Mateusz Morawiecki? Największa tajemnica premiera odkryta
  4. Znaki zodiaku, które dostaną awans i PODWYŻKĘ!
  5. Nie mam ochoty na swojego faceta. 10 porad co robić
ZAMIANA
SmoleńskOto PRAWDZIWE powody katastrofy smoleńskiej. Punkt 7 nie powinien mieć nigdy miejscaCzytaj dalej
źródło: se.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News