Jarosław Kaczyński przejął kontrowersyjnych współpracowników Mateusza Morawieckiego? Okazuje się, że Anna Plakwicz i Piotr Matczuk stali się niewygodni dla wizerunku premiera i postanowili „ze względów osobistych” odejść z kancelarii. Teraz zaczęli współpracę dla sztabu prezesa PiS. Tajemnica wyszła na jaw.

Jarosław Kaczyński postanowił oprzeć się na doświadczeniu dotychczasowych współpracowników Mateusza Morawieckiego. Duet przygotował kilka spotów i kampanię premiera. Jednym z nich miała być kontrowersyjna promocja filmu o uchodźcach, o której polityk miał się dowiedzieć po publikacji. O ich odejściu oficjalnie poinformowała kancelaria, a Plakwicz i Matczuk byli widziani na Nowogrodzkiej.

Co Jarosław Kaczyński ukrywa przed wyborcami? Kontrowersyjni sztabowcy widziani na Nowogrodzkiej

– Piotr Matczuk został odwołany ze stanowiska Dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu z dniem 6 listopada, a Anna Plakwicz została odwołana ze stanowiska Dyrektora Departamentu Obsługi Medialnej z dniem 15 listopada – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu portal Wirtualna Polska.

Za odwołaniem szły podobno powody osobiste dwojga, jednak dziennikarze zauważają, że ich kontrowersyjne działania mogły doprowadzić do decyzji o wyeliminowaniu ich z otoczenia premiera. Spot o uchodźcach wywołał ogromne kontrowersje, a Morawiecki chciał się odciąć od spekulacji na temat jego udziału w przygotowaniach materiału.

Ostatnio Plakwicz i Matczuk są widywani na Nowogrodzkiej.

– W ostatnim czasie znowu pojawiali się w biurze Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej. Przygotowywali konwencję PiS w podwarszawskich Szeligach. Hasło „Polska sercem Europy” to zasługa ich i pozostałych sztabowców. Współtworzyli scenariusz wystąpień poszczególnych najważniejszych polityków PiS, pracowali przy oprawie konwencji, dobierali kolorystykę wnętrz – powiedział portalowi Wirtualna Polska informator związany ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmy

Okazuje się, że ich wizerunek był dotychczas niewygodny dla polityków rządu. Jarosław Kaczyński miał zadbać o każdy szczegół spotkań – duet pojawiał się, wchodząc „tylnymi drzwiami”.

– Przychodzili do biura na Nowogrodzkiej korzystając z tzw. tajnego wejścia. Od strony Alei Jerozolimskich. Wszystko, żeby nie być namierzonym przez media oraz żeby nie rzucać się w oczy. Nie chcieli, żeby ich obecność była przedmiotem medialnej dyskusji – dodał informator Wirtualnej Polski.

Zdaniem osób zaangażowanych w kampanie PiS-u to Plakwicz i Matczuk przygotowali konwencję „Polska sercem Europy”. Na spotkaniach mają stać w pierwszym rzędzie i wyraźnie są zaangażowani w wizje Kaczyńskiego. Nie wiadomo jednak, czy partia chce przykryć ich udział w promocji haseł prawicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mateusz Morawiecki zostawił żonę przed świętami. Została sama z dziećmi
  2. Mateusz Morawiecki pojawił się w serialu Klan! Polacy nie mogą uwierzyć
  3. Ile zarabia Mateusz Morawiecki? Największa tajemnica premiera odkryta
  4. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie najpiękniejszego?
  5. Znaki zodiaku i ich najlepsze maniery. Czy potrafisz się dobrze zachować?

 

Krystyna Pawłowicz raczej nie martwi się o pieniądze. Imponujące zarobki polityków