Jarosław Kaczyński - jego przyjaciółka o traumie prezesa
Fot. YouTube / Fakty RMF FM
Wiadomości Pikio - 22 Stycznia 2019

Przyjaciółka Kaczyńskiego o jego traumie. "To go niszczy"

Jarosław Kaczyński to jedna z czołowych postaci na polskiej scenie politycznej. Mężczyzna niejednokrotnie wywołał niemałe kontrowersje, a jego zachowanie bardzo często poddawane jest społecznym dyskusjom. Teraz głos w sprawie zachowania prezesa PiS zabrała jego wieloletnia przyjaciółka, Jadwiga Staniszkis.

Jarosław Kaczyński przez wiele lat żył w bliskiej relacji z profesor nauk humanistycznych, Jadwigą Staniszkis. Para mocno się wspierała, a zauważyć dało się to jeszcze do niedawna - podczas wyborów w 2015 roku. Teraz sytuacja ma się jednak zupełnie inaczej.

Jarosław Kaczyński jest winny śmierci swojego brata?

Jadwiga Staniszkis nie stroni od mediów i wywiadów. W jednym z ostatnich rozmów zdobyła się na wyjątkowo odważne słowa, w których wyjawiła, że Jarosław Kaczyński w dalszym ciągu jest zdruzgotany śmiercią swojego brata. Profesor uważa, że prezes czuje się winny całej tej sytuacji. - Kaczyński jest wciąż tak zdruzgotany śmiercią brata, że nie dostrzega potrzeby pielęgnowania w sobie dobroci jako czegoś, co powinno być podstawą demokracji. On ma wewnętrzne poczucie winy. To jest niszczące - szokująco wyznała. Kobieta zabrała również głos w wyjątkowo kontrowersyjnej kwestii, którą jakiś czas temu poruszał Lech Wałęsa. Były prezydent obarczał Jarosława Kaczyńskiego winą za śmierć swojego brata, a jak się teraz okazuje, Staniszkis myśli bardzo podobnie. - Podobno Lech Kaczyński zadzwonił do brata, lecąc do Smoleńska, bo ktoś go powiadomił, że stan zdrowia mamy się pogorszył - chciał zawracać. Jarosław miał mu powiedzieć, że z mamą jest wszystko w porządku, sytuacja jest bez zmian i niech leci dalej. Być może ktoś próbował ostrzec prezydenta i zostało to zlekceważone - powiedziała profesor.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Benedykt XVI bratBenedykt XVI ma brata księdza. Jakie przerażające tajemnice skrywa starszy Ratzinger?Czytaj dalej

Jarosław Kaczyński niszczy ludzi. Musi odejść

Jadwiga Staniszkis zdobyła się również na wyjątkowo brutalne podsumowanie prezesa PiS. Jej zdaniem mężczyzna niszczy ludzi, przez co powinien odejść. Jego prywatne tragedie odbiły na nim piętno, które bardzo źle wpływa na niego samego oraz osoby z jego otoczenia. Jak podsumowała Staniszkis, to po prostu niszczy prezesa PiS. - Te tragedie zmieniły go, one są niszczące. Dla niego PiS jest całą rodziną, on myśli, że w ten sposób buduje pozycję swojego ugrupowania, ale moim zdaniem on niszczy ludzi. To, co się dzieje, jest tragiczne. Moim zdaniem Kaczyński powinien odejść. Przeżył tyle tragedii od śmierci brata, potem matki (...) Smutek niszczy poczucie proporcji. Wydaje mu się, że zbuduje pozycję PiS-u poprzez atmosferę strachu, która daje władzę, ale to jest nieprawda - mówiła.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Niespodziewana zdrada w M jak Miłość. Najbardziej zgodny i udany związek rozpadnie się na naszych oczach
  2. Manipulacje TVP na pogrzebie Adamowicza to jeszcze nic. Stacja zaliczyła ogromną wpadkę
  3. Wdowa po Mackiewiczu ujawnia, jakie piekło spotkało ją po śmierci męża. Polacy jej to zrobili
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  5. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
 
Królowa Styl BroszkiKrólowa Elżbieta i sekrety jej ubioru. Nie uwierzycie, co oznaczają jej broszki!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News