Kaczyński rozszyfrowany przez słynnego prawnika. Przerażająca teza

Kaczyński rozszyfrowany przez słynnego prawnika. Przerażająca teza

Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia na konwencji samorządowej Zjednoczonej Prawicy opowiadał o ojkofobii. Teraz prawnik Marcin Matczak rozszyfrował prezesa PiS.

Jarosław Kaczyński podczas warmińsko-mazurskiej konwencji opowiadał o ojkofobii, która ma cechować część polskich sędziów. Chodzi tu o niechęć, a wręcz nienawiść do własnej ojczyzny i własnego narodu. Kaczyński w ten sposób podsumował część polskich sędziów. Wystąpienie prezesa PiS w Olsztynie wywołało bardzo duże kontrowersje, przez to teraz pojawiają się kolejne komentarze, które odnoszą się do słów prezesa partii. Jednym z komentujących jest słynny prawnik Marcin Matczak.

Jarosław Kaczyński rozszyfrowany

Matczak poprzez swój profil na Twitterze skomentował w ostrych słowach wystąpienie Kaczyńskiego. W swoim wpisie ostrzega przed faszystowskim stylu myślenia. Wprost krytykuje Kaczyńskiego za piętnowanie niektórych Polaków i przedstawianie ich jako wrogów ludu. Według niego jest to stary motyw myślenia faszystowskiego. - Uwaga, kolejny alert w sprawie faszystowskiego stylu myślenia! Wmawianie ludziom, że jakaś grupa społeczna nienawidzi ojczyzny, a więc nienawidzi dobra wspólnego, i przedstawianie tej grupy jako wrogów ludu to stare motywy myślenia faszystowskiego - pisze Marcin Matczak.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wielu internautów w komentarzach pod wpisem Matczaka popiera jego stanowisko i wręcz porównują Kaczyńskiego do Hitlera. Czyżby faktycznie Kaczyński miał zostać nowym dyktatorem, który chce skłócić Polaków, dzieląc ich? Według wielu internautów tak właśnie chce działać prezes PiS, który swoje działanie rozpoczyna od polskich sędziów. - Przypomina retorykę Hitlera wobec Żydów - pisze jeden z internautów. - Dziel i rządź. Rzymianie źle na tym wyszli, jak i Francuzi i nasi zaborcy. Później Hitler i Stalin tego też nie zrozumieli. Nie damy się podzielić. A Kaczyński skończy na śmietniku historii jak Hitler, Mussolini i Pol Pot - dodaje kolejny. screen twitter.comNajlepsze newsy dnia:

  1. Patryk Jaki nie oszczędza wyborców. O swoich planach opowiadał GODZINĘ
  2. Prezydent zdradził gorącą historię! Agata Duda dawniej pozwalała sobie na szaleństwa
  3. Tanie państwo to bujda. Rząd PiS przyznał rekordowe nagrody
źródło: natemat.pl Następny artykuł