Kaczyński ogłosi historyczne oświadczenie. Nadchodzą zmiany

Kaczyński ogłosi historyczne oświadczenie. Nadchodzą zmiany

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki już w najbliższą niedzielę mają zawitać do Radomia, gdzie wygłoszą specjalne przemówienie z okazji zwycięstwa w wyborach samorządowych. W obozie "dobrej zmiany" nie kryją zadowolenia, zwłaszcza z przejęcia władzy w sejmikach. PiS jest zainteresowane pełnią władzy.

Jarosław Kaczyński jeszcze w trakcie niedzielnego wieczoru wyborczego z trudem powstrzymywał rozczarowanie. To za sprawą pierwszych wyników podanych przez serwisy informacyjne, z których jasno wynikało, że kandydaci PiS przegrali wyraźnie wybory w miastach wojewódzkich.

PiS podsumuje wybory. Co powie Jarosław Kaczyński?

Z każdym dniem spływania kolejnych wyników z województw nastroje w partii rządzącej wyraźnie się poprawiły. Dziś wiadomo, że PiS wygrał wybory w 9 województwach i ma realną szansę na samodzielne rządy w większości z nich. To znacząca poprawa względem ostatnich wyborów z 2014 r. po których PiS rządził jedynie na Podkarpaciu. W niedzielę PiS wygrało wybory w województwach dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, podlaskim, mazowieckim i łódzkim. W większości z nich partia może rozpocząć samodzielne rządy. Z dumą podkreśla ten fakt Beata Mazurek, rzeczniczka PiS. Premier Mateusz Morawiecki zauważył też, że 34 proc. zebrane przez partię, to najlepszy wynik w historii polskiej samorządności. - Pobity rekord AWS z 1998 roku! Zaufanie milionów Polaków potwierdza, że zmierzamy w dobrą stronę. To solidny fundament, na którym budujemy lepszą Ojczyznę - napisał na Twitterze premier.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ To dzisiejsze komunikaty. W partii czekają jednak na oficjalne podsumowanie wyborów przez ścisłe kierownictwa partii. Jak pisze Wirtualna Polska prezes PiS i premier skomentują je w najbliższą niedzielę w Radomiu, ze strony prezesa PiS ma paść historyczne przemówienie. Samo miasto również nie zostało wybrane przez przypadek.
Wciąż ważą się losy w wyborach prezydenckich. Spore szanse na mandat właśnie w Radomiu ma Wojciech Skurkiewicz, dziś wiceminister obrony narodowej. O urząd powalczy z obecnym prezydentem Radosławem Witkowskim. Zwycięstwo tego pierwszego byłoby osłodą dla PiS za porażkę w dużych miastach wojewódzkich.
Zanim radomianie zadecydują o swoim włodarzu, z ich miasta w kraj ma popłynąć wyrazisty przekaz. PiS będzie radośnie świętowało w Radomiu "historyczne zwycięstwo". – Prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki wystąpią z silnym przekazem o sukcesie całego obozu Zjednoczonej Prawicy w tych wyborach - przede wszystkim w sejmikach i powiatach – powiedział anonimowo dla wp.pl jeden z ważniejszych polityków PiS. Jak dodaje serwis natemat.pl rządzący chcą "przykryć" przekaz sukcesu Koalicji Obywatelskiej o sukcesie w największych miastach. Prezes Kaczyński i premier Morawiecki mają zaakcentować też jedność obozu "dobrej zmiany" i konieczność dalszej, ciężkiej pracy u podstaw.  1. Patryk Jaki zniknie z polityki? Burza w PiS, Kaczyński nie wie co zrobić
  2. Morawiecki postawił opozycję przed sądem! Chce odwrócić bieg wyborów
  3. Te piękne psy pochodzą z Polski! Czyli cudze chwalicie, swego nie znacie
  4. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos
źródło: wp.pl Następny artykuł