Kaczyński oficjalnie o POLEXIT. Ma dość tego wszystkiego

Kaczyński oficjalnie o POLEXIT. Ma dość tego wszystkiego

Jarosław Kaczyński zdecydowanie odgrywa obecnie na polskiej scenie politycznej niezwykle istotną rolę. Stojąc na czele partii rządzącej, ma bowiem wpływ na wiele kluczowych dla sytuacji państwa decyzji. W jednym z najnowszych wywiadów poseł musiał więc zmierzyć się z pytaniem o Polexit, czyli ewentualne opuszczenie Unii Europejskiej przez nasz kraj.

Jarosław Kaczyński jest bardzo licznie oskarżany przez przedstawicieli opozycji o antyunijne, czy nawet antyeuropejskie pociągi. Chociaż podobne zarzuty mogą dziwić, w mediach coraz częściej słyszymy o kolejnych sytuacjach konfliktowych między polskim rządem oraz wspólnotowymi instytucjami. Politycy PiS tłumaczą je oczywiście dbałością o polski interes narodowy.

Czy Polska wyjdzie z Unii Europejskiej?

Szczególne kontrowersje wśród polskiej opinii publicznej wzbudził w ostatnim czasie fakt, iż Zbigniew Ziobro zdecydował się złożyć oficjalny wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, aby jego sędziowie sprawdzili zgodność Traktatu UE z krajową ustawą zasadniczą. Przypomnijmy, że w polskim systemie prawnym zapisy konstytucyjne jako źródła przepisów stoją ponad prawem narzucanym przez organizacje międzynarodowe. Zasady nie mogą więc ze sobą kolidować. Ostatecznie swoje stanowisko w kontrowersyjnej kwestii ewentualnego Polexitu zajął więc Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się bardzo wyraźnie zaakcentować stosunek swego ugrupowania względem Unii Europejskiej oraz obecności naszego kraju w jej strukturach. Skomentował także wszelkie oskarżenia opozycji, które wysuwa się wobec Zjednoczonej Prawicy w tej kontrowersyjnej kwestii. Polityk jest już bowiem najwyraźniej zmęczony ciągłymi zarzutami pod swym adresem, które mają nie mieć nawet częściowego pokrycia w rzeczywistości. - Byliśmy i jesteśmy za obecnością Polski w Unii. (...) To jest temat, który jest przywoływany z powodów propagandowych. On nie szkodzi PiS, ale szkodzi Polsce. My byliśmy proeuropejscy tzn. za obecnością Polski w Unii Europejskiej i jesteśmy w dalszym ciągu, nie zmieniliśmy zdania - stwierdził otwarcie Jarosław Kaczyński na antenie Polsat News.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Kaczyński wreszcie zajął stanowisko w sprawie Polexitu

- Minister sprawiedliwości ma pewne obowiązki wynikające z polskiej konstytucji. One muszą być realizowane. To nie ma nic wspólnego z żadnymi "Polexit-ami" ani antyeuropejskością - dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości w kontekście ostatnich poczynań Zbigniewa Ziobry. Jarosław Kaczyński stanowczo zaznaczył także, iż nie ma żalu do szefa jednego z najważniejszych resortów w związku ze złożonym przez niego wnioskiem. Poza tym zdecydował się twardo zaakcentować, że - w przeciwieństwie do rządu PO-PSL - to właśnie PiS "zabiega o polskie interesy", a nie jedynie unijne stanowiska.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Człowiek Dudy ujawnia. Oto co prezydent naprawdę myśli o Polsce w UE
  2. Znęcał się okrutnie nad psem, koniec historii rozerwie Ci serce. Odpowie za to?
  3. Kosmiczna kwota będzie co miesiąc zasilać konto Agaty Dudy. Polacy dostali szału
  4. Ile zarabia Barbara Kurdej-Szatan? Gwiazda M jak miłość i The Voice of Poland
  5. Sąd nie miał dla niego litości. Polski polityk skazany za zlecenie morderstwa
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News