Kaczyński się poddaje! Załamani wyborcy PiS przecierają oczy ze zdumienia

Kaczyński się poddaje! Załamani wyborcy PiS przecierają oczy ze zdumienia

Jarosław Kaczyński jest bez wątpienia człowiekiem, który niejednego potrafi zaskoczyć. Lider PiS tym razem zszokował własną partię i jej zwolenników, którzy akurat tego nie mogliby się po nim spodziewać. W jednej z najważniejszych spraw, o jakie od lat walczy partia rządząca i jej prezes, Kaczyński w końcu powiedział: "nie!". Najwyraźniej poddał się, a wyborcy przecierają oczy ze zdumienia.

Jarosław Kaczyński jest politykiem, którego nie sposób nie zapamiętać. Charyzmatyczny lider partii rządzącej ma swoje cele, które uparcie realizuje. Tym razem jednak zaskoczył i wyborców i własne ugrupowanie - poddał się. Co jeszcze bardziej zaskakujące, sprawa dotyczy katastrofy smoleńskiej, która od lat motywuje Kaczyńskiego do działania, o czym wiedzą wszyscy. Dla lidera partii rządzącej wytłumaczenie tego, co stało się w 2010 roku na rosyjskiej ziemi jest sprawą życiową. Tym bardziej dziwi to, co zrobił tym razem. Najwyraźniej wola walki już się w nim wypaliła i postanowił odpuścić.

Jarosław Kaczyński poddaje się ws. katastrofy smoleńskiej

Rząd Prawa i Sprawiedliwości wstrzymał prace nad wnioskiem przeciw Rosji do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości ws. zwrotu wraku prezydenckiego tupolewa ze Smoleńska. To wszystko efekt decyzji Jarosława Kaczyńskiego! Wcześniej złożenie takiego wniosku zapowiadali: były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski oraz jego następca Jacek Czaputowicz. Dokument w sprawie rosyjskiego śledztwa jest już gotowy, ale najpierw trafił w ręce prezesa PiS, który, o dziwo, zdecydował, ze nie zostanie on jednak złożony w MTS, głównym organie sądowym ONZ. Kaczyński nie chce procesu z Rosją, ponieważ boi się, że opinia publiczna zareaguje bardzo negatywnie. Trzeba przyznać, ze potrafi postawić politykę ponad swoimi prywatnymi potrzebami, ale nie da się ukryć, że wygląda na to, iż zwyczajnie poddał się w najważniejszej, jak do tej pory, sprawie. - Stwierdził, że nie chciałby procesu przeciwko Rosji prowadzonego przez polski rząd, że lepsze byłoby działanie przez organizacje międzynarodowe - mówi anonimowo o Kaczyńskim, w rozmowie z serwisem Wirtualna Polska, przedstawiciel resortu dyplomacji. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Doda przeżyła koszmar na wczasach. Musiała szybko wrócić do domu
  2. Fanów wryło w ziemię. Doda nagle złapała za biust fanki i odsłoniła piersi
  3. Klasyczne stylizacje, w których zawsze będziesz wyglądać dobrze
Źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News