Jarosław Kaczyński o wyjątkowej więzi z Olszewskim. Wielu wyborców nie miało o tym pojęcia

Jarosław Kaczyński o wyjątkowej więzi z Olszewskim. Wielu wyborców nie miało o tym pojęcia Źródło: youtube.com/Telewizja TrwamPL

Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie śmierci byłego premiera, Jana Olszewskiego. Wspomnienia prezesa PiS pokazują relację, jaka między nimi była. Padły osobiste słowa.

Jarosław Kaczyński, podczas wywiadu udzielonego radiowej Jedynce przyznał, że bardzo dobrze znał Jana Olszewskiego. Nie kryje swojego podziwu dla niego oraz ubolewania, nad losem jaki spotkał jego rząd. Jego zdaniem był bardzo skuteczny, o czym świadczył stan budżetu, jednak nie dane mu było działać zbyt długo.

Jarosław Kaczyński o Olszewskim: "wiele się od niego nauczyłem"

Kaczyński, spytany wprost o to, jakim człowiekiem był Olszewski, odpowiada, że "bardzo specyficznym". Według niego Jan Olszewski był "człowiekiem, któremu natura dała cechy, dające pewną przewagę nad innymi". - Było w nim coś takiego majestatycznego, ale kiedy się go bliżej poznało, to był to sympatyczny człowiek, z którym można było sobie miło, często wesoło porozmawiać - powiedział, wspominając byłego premiera. Prezes PiS przyznaje, że ta znajomość była bardzo pouczająca wartościowa, gdyż Olszewski był swoistym wzorem dla młodszego pokolenia polityków - w tym braci Kaczyńskich, a także bliskiego przyjaciela Jana Olszewskiego - Antoniego Macierewicza. - Zacząłem go widywać, kiedy zacząłem pełnić dyżury w zespole adwokackim (...) Później zaczęliśmy widywać się bardziej prywatnie, chociaż zawsze miało to związek z polityką. Przeszliśmy na bardziej koleżeńskie stosunki, to było w stosunkowo krótkim czasie i to już później trwało przez te wszystkie lata - opowiadał Jarosław Kaczyński. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

"Jan Olszewski był niedoceniany"

Wspominając kwestię ustawy lustracyjnej, a także stanowiska Olszewskiego wobec prorosyjskich decyzji Lecha Wałęsy, mówi: - To już samo przez się jest dorobek wystarczający, żeby na tle tych rządów, które były przed i które były później, aż przynajmniej do 2005 roku, uznać, że to był rząd o ogromnej wadze (...) Pan premier postawił pytanie "Czyja to będzie Polska?" i odpowiedziano na to pytanie: to ma być Polska Polaków, obywateli, Polska zupełnie inna niż ta - jak sadzę budowana przy nieświadomości ogromnej większości obywateli - budowana po 1989 roku. Jednak Jarosław Kaczyński nie wspomina Olszewskiego wyłącznie jako wybitnego polityka i dobrego człowieka. Odnosi się także do jego wyuczonego zawodu - Jan Olszewski był adwokatem i pracował w zawodzie przez długie lata. Jego zdaniem były premier był najlepszym adwokatem w Polsce. Jednak ze względów politycznych spychany był często na drugi plan. Zaznacza, że Olszewski jako pierwszy padł ofiarą czegoś, co dziś określamy słowem "hejt". To właśnie przytłaczająca, nieuzasadniona i nienawistna krytyka przybiła wieko do trumny jego rządu.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Skąd pochodzi Hubert Urbański? Jego mama jest z bardzo egzotycznego kraju
  2. Kim jest mama Barbary Kurdej-Szatan? To niezwykła osoba o wielkim sercu
  3. Znamy odpowiedź na pytanie z Milionerów, o którym mówili wszyscy!
  4. Donald Tusk postąpił jak Jan Paweł II. Przyjaciółka Kaczyńskiego w potrzasku
  5. Widzowie Familiady przerażeni. Janowski, Orłoś, teraz Strasburger?
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: polsat news Następny artykuł