Ujawniono kolejne nagrania ws. Srebrnej! Jarosław Kaczyński już niczego nie ukryje

Ujawniono kolejne nagrania ws. Srebrnej! Jarosław Kaczyński już niczego nie ukryje

Jarosław Kaczyński pozostaje w centrum medialnego zainteresowania. Po wypłynięciu kulis negocjacji z tzw. taśm Kaczyńskiego w "Gazecie Wyborczej", dziennik publikuje treść kolejnych nagrań w sprawie budowy biurowca przez spółkę Srebrną, powiązaną z szefem PiS. Nowe fakty potwierdzają pozycję Kaczyńskiego w spółce. 

Jarosław Kaczyński miał z tylnego fotela negocjować w imieniu spółki Srebrna budowę biurowca marzeń partii. Tak określa się plan dwóch ponad 190-metrowych wież, które spółka Srebrna zamierza postawić przy ulicy o tej samej nazwie, na warszawskiej Woli.

Jarosław Kaczyński sterował Srebrną z tylnego fotela? Nowe taśmy wyjaśniają tezę dziennikarzy

Dziś media publikuję nowe nagrania z tzw. taśm Kaczyńskiego. Publikacja nowych słów prezesa PiS potwierdza, że w sprawie Srebrnej od lat jest on główną osobą decyzyjną, mimo że nie zasiada we władzach spółki. Teraz prezes Prawa i Sprawiedliwości już niczego nie ukryje. - Chcemy jak najlepiej dla prezesa - takie słowa miał wypowiedzieć Gerald Birgfellner, biznesmen, którego firma miała wybudować biurowiec przy Srebrnej. Trzecia część taśm Kaczyńskiego odkrywa i potwierdza zarazem ujawnione wcześniej fakty. To prezes PiS koordynował wysiłki Srebrnej, zmierzające do budowy wieżowców. Całość projektu, jest naturalnie uzależniona od bieżącej polityki. - Choć prezesem spółki jest żona szefa NFOŚ, Kujda podejmuje się tej misji. Prezes Kaczyński, który dotąd "pilotował" sprawę projektu, leży wtedy w szpitalu, tam przyjmuje ważnych polityków obozu rządzącego, rozstrzyga też o losie projektu wież - czytamy w "Wyborczej". Dowiadujemy się też, że wizja wieżowców K-Towers jest "największym życzeniem pana Kaczyńskiego", swoistym owocem sukcesu partii i hołdem dla Lecha Kaczyńskiego". Z drugiej strony planowanie inwestycji stoi w miejscu, co irytuje austriackiego biznesmena.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM – Powinieneś mieć świadomość, że jestem całkowicie za tym projektem, chciałbym wspomóc ten projekt, jak to tylko możliwe – mówił Kazimierz Kujda, dawniej prezes Srebrnej, dziś szef NFOŚiGW. Przed tygodniem "GW" pisała o 20 spotkaniach prezesa PiS z austriackim inwestorem. Mimo tylu konsultacji sprawy nie ruszyły do przodu. Miasto Warszawa, odpowiedzialne za procedury budowlane, wstrzymuje się od wydania decyzji o warunkach zabudowy (WZ), powołując się na obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. GW zapowiada kolejne, mocniejsze taśmy Kaczyńskiego. Wiemy, o co chodzi
  2. Kaczyński zmusił portal Agory do przeprosin. Szef PiS domaga się też wielkiego zadośćuczynienia
  3. Jaka fryzura odmładza po 50? Inspiracje dla dojrzałych kobiet
  4. Anna Jantar i Jarosław Kukulski nie byli szczęśliwi? On zdradzał ją z jej największą rywalką
  źródło: onet.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News