Jak on mógł?! Skandal z Kaczyńskim podczas minuty ciszy dla Adamowicza w Sejmie

Jak on mógł?! Skandal z Kaczyńskim podczas minuty ciszy dla Adamowicza w Sejmie Źródło: yt/Onet News

Jarosław Kaczyński wczoraj zapowiedział, że PiS swojego kandydata na prezydenta Gdańska nie wystawi. Wiele osób decyzję prezesa zinterpretowało jako gest solidarności w trudnym momencie. Dziś jednak w Sejmie doszło do nieeleganckiej sytuacji. Trzech polityków prawicy nie pojawiło się podczas uroczystej minuty ciszy.

Jarosław Kaczyński, Beata Mazurek i Ryszard Terlecki nie byli obecni na sali, gdy politycy żegnali minutą ciszy prezydenta Gdańska. Obecni na miejscu dziennikarze postanowili sprawę na bieżąco komentować, pytając, czemu członkowie PiS-u nie wzięli udziału w tak ważnym momencie.

Czemu Jarosław Kaczyński nie pożegnał Pawła Adamowicza? Bulwersujące wiadomości z Sejmu

Dziennikarze obecni na miejscu zaczęli zawiadamiać o przebiegu spraw z Sejmu. Dzisiaj polscy politycy postanowili uczcić minutą ciszy Pawła Adamowicza, jednak nie wszyscy w tym wzniosłym momencie znajdowali się na sali plenarnej. - Prezes Kaczyński, mimo że jest w Sejmie, nie pojawił się na pożegnaniu Pawła Adamowicza. Wraz z marszałkami Mazurek i Terleckim wyszli właśnie z gabinetów - napisał dziennikarz TOK FM na Twitterze. Natychmiast pojawiły się komentarze, które analizowały zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. - Największy nienawistnik w III RP nie był na pożegnaniu. To daje do myślenia - pojawiło się w jednym z komentarzy. - Nie można być niegodziwcem tylko trochę. Do tego też potrzeba konsekwencji - pojawiło się dalej. - Polska prawica triumfuje już trzeci dzień. Ale może sumienie jednak kogoś gryzie, czy raczej jego resztki? - pojawia się dalej w komentarzu. Jak się dowiedział dziennik "Fakt", Jarosław Kaczyński wszedł na salę plenarną tuż po zakończeniu uroczystej minuty ciszy.

Co powiedział w Sejmie Grzegorz Schetyna? Wzruszające pożegnania

- Pawła zabiła nienawiść, nienawiść obłąkana, nienawiść dobrze zorganizowana, nienawiść, która była przeciwko człowiekowi, który razem z tysiącami gdańszczan budował swoje wielkie, wolne, dumne miasto. Ale także nienawiść, która była przeciwko człowiekowi, który razem z milionami Polaków tak mocno angażował się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - ogłosił z mównicy Grzegorz Schetyna. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: - Prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego podczas przemowy Grzegorza Schetyny i minuty ciszy w sprawie morderstwa Prezydenta Pawła Adamowicza nie było. Przyszedł minutę po, chcę wierzyć, ze coś poważnego uniemożliwiło mu dotrzeć punktualnie... - napisał na Twitterze Paweł Olszewski. Internauci i media podają, że zachowanie prezesa PiS-u było co najmniej nieeleganckie. Nie wiadomo jednak, czemu Jarosław Kaczyński zdecydował się nie uczestniczyć podczas uroczyste minuty ciszy. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ilona Felicjańska w SZOKUJĄCYM wyznaniu o byłym mężu. "Kazał sobie robić L*SKĘ"
  2. Mało kto znał prawdę o żonie Cezarego Pazury. Polacy w szoku!
  3. Paweł Adamowicz podbił serce księżnej Kate. Tak przebiegło ich spotkanie
  4. Paweł Adamowicz miał dla Polaków ważne przesłanie. Powinniśmy o tym pamiętać
  5. Nie będzie śledztwa w sprawie Adamowicza. Za ohydną publikację nikt nie poniesie konsekwencji
   
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News