Kaczyński myślał, że nikt się nie dowie?! Kuzyn szefa PiS w tajnym projekcie PRL

Kaczyński myślał, że nikt się nie dowie?! Kuzyn szefa PiS w tajnym projekcie PRL Źródło: Youtube.com/Radiozet

Jarosław Kaczyński i środowisko powiązane ze spółką Srebrna są w ostatnim czasie tematem wnikliwych analiz. Dziennikarze weryfikują życiorysy kolejnych wpływowych i zaufanych ludzi z otoczenia szefa PiS. Dziś Onet dowodzi, że kolejny ze współpracowników Kaczyńskiego był w czasach PRL zaangażowany w istotne inicjatywy ówczesnego reżimu.

Jarosław Kaczyński i jego obietnice wyborcze z ostatniej konwencji PiS ożywiły dyskusję wśród Polaków. Część obserwatorów nie zapomina o kulisach tzw. taśm Kaczyńskiego i sporów o budowę wieżowców K-Towers przez powiązaną z Kaczyńskim spółkę Srebrna. 

Jarosław Kaczyński ma kuzyna i... członka rady nadzorczej spółki Srebrna. Onet: Angażował się w tajny projekt PRL

Srebrna jest dziś wyznacznikiem pozapolitycznego, biznesowego otoczenia prezesa PiS. Media postanowiły prześwietlić życiorysy kolejnych ludzi z otoczenia prezesa, sprawujących w Srebrnej istotne funkcje. 

Po tym, jak światło dzienne ujrzał życiorys Kazimierza Kujdy, prezesa rządowej agendy NFOŚiGW, a wcześniej szefa Srebrnej, Kujda momentalnie zakończył pracę dla rządu. Dziś Onet postanowił przyjrzeć się bliżej sylwetce innego ważnego człowieka w Srebrnej, kuzyna... Jarosława Kaczyńskiego. 

Mowa o Grzegorzu Tomaszewskim, członku rady nadzorczej spółki Srebrna. Zapytany o dokumenty Instytut Pamięci Narodowej odpowiedział Onetowi, iż Tomaszewski w stanie wojennym pracował przy tajnym projekcie dla armii PRL. Sam zainteresowany, odpowiada w rozmowie z Onetem, że w tamtych czasach wszyscy byli w swój sposób zaangażowani w stary ustrój.

Zapytany o brak oporów przed pracą dla armii PRL, dławiącej ogólnokrajowy związek "Solidarność", Tomaszewski przyznał, że widział sprawę zupełnie inaczej.

- Mogliśmy rozbroić polskie wojsko i oddać się pod opiekę armii ZSRR. Ja uważałem, że należy mieć własne wojsko i je unowocześniać. Wtedy wszyscy uczestniczyliśmy w systemie - powiedział Andrzejowi Stankiewiczowi, dziennikarzowi Onetu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kuzyn prezesa PiS pojawia się w kontekście zamieszania wokół Srebrnej. Brał udział w kluczowych rozmowach Kaczyńskiego i biznesmena Geralda Birgfelgnera, który zawiadomił prokuraturę o możliwym przestępstwie. Nie otrzymał bowiem ze spółki Srebrna pieniędzy za wstępne prace przed inwestycją biurowca K-Towers. Po kilkunastu miesiącach inwestycji spółka zadecydowała o wycofaniu się z budowy.

Onet wspomniał też, że Tomaszewski mógł liczyć na istotne udogodnienia w poprzednim systemie. Państwo wydało mu tzw. paszport wielokrotny do wyjazdów na cały świat. Był on symbolem szczególnego zaufania ze strony władzy do garstki obywateli...

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Weronika Rosati była bita?! Gwiazda udzieliła SZOKUJĄCEGO wywiadu!
  2. Majka Jeżowska z partnerem. Jest od niej o dekadę młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  3. Dzisiaj miliony włączą Polsat. Świetny film przyciągnie tłumy przed odbiorniki
  4. Z ostatniej chwili: Wstrząsające wyznanie Weroniki Rosati. Miała zostać ZMALTRETOWANA przez partnera
  5. Żyją w okropnych, nieludzkich warunkach. Katarzyna Dowbor musi dokonać niemożliwego

źródło: Onet

Następny artykuł