Jarosław Kaczyński jest zadowolony z wyników wyborów
Flickr/DrabikPany
Konrad Karpiuk - 27 Maja 2019

PiS z najlepszymi wynikami wśród najsłabiej wykształconych

Jarosław Kaczyński ma ostatnio wiele powodów do radości. Jego partia wygrywa kolejne wybory i zdecydowanie dominuje w sondażach. Niektórzy przeciwnicy charakterystycznego lidera PiS zastanawiają się, kto głosuje na partię rządzącą. Okazuje się, że wybory warunkuje wykształcenie.

Jarosław Kaczyński na pewno już chłodzi szampana. Wygląda na to, że prezes może już świętować wygraną w wyborach swojego ugrupowania. Niektórzy przeciwnicy charakterystycznego lidera PiS zastanawiają się, kto głosuje na partię rządzącą. Wyniki sondażu udowadniają, że wielki wpływ na decyzje wyborcze ma wykształcenie.

Jarosław Kaczyński dostał głosy od słabiej wykształconych. Dokładne statystyki

Jak się okazało, Prawo i Sprawiedliwość otrzymało najwięcej głosów od ludzi którzy ukończyli jedynie szkołę podstawową. Aż 72% pełnoletnich z wykształceniem podstawowym oddało swój głos na partię Jarosława Kaczyńskiego. Z tej grupy na Koalicje Europejską zagłosowało jedynie 16,6%. Podobnie, jeśli chodzi o wykształcenie zawodowe - wśród głosujących absolwentów szkół zawodowych 67% oddało głos na partię obecnie rządząca, a 22,9% na konkurencyjną Koalicję Europejską.

gwiazdor disco polo prosi o pilną pomocZdruzgotany gwiazdor disco polo błaga o pilną pomoc. Jego syn miał tragiczny wypadek, sytuacja jest dramatycznaCzytaj dalej

W przypadku wyborców z wykształceniem średnim również dominują głosy na PiS, ale nie w takim stopniu jak przy niższych poziomach wykształcenia. Dokładne wyniki w tej grupie to 46,3% głosów na Prawo i Sprawiedliwość, oraz 36,4% głosów na Koalicję Europejską.

PiS nie uzyskałby najwyższego wyniku jedynie w grupie osób mających wykształcenie wyższe (minimum licencjackie). Tam partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymała 28,9% głosów, a koalicja Grzegorza Schetyny aż 49,9%.

Czy głosowanie na PiS to domena starszych i słabiej wykształconych? Zaskakujący rozkład procentów

Jak podaje IPSOS, najlepszy wynik Prawo i Sprawiedliwość uzyskało wśród seniorów, a właściwie wśród osób, które ukończyły 60. rok życia. Dokładnie: 55,1% głosów na PiS i 38,1% oddanych na KE. W nieco młodszej grupie (50-59), również partia Jarosława Kaczyńskiego dominuje. W niej otrzymali 51% głosów, kiedy koalicja Schetyny otrzymała 37,8%.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

[view-gallery id=380785]

Ku zaskoczeniu niektórych, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego prowadzi również w najmłodszej grupie wyborców. Wśród osób w wieku 18-29 PiS otrzymał 31,3% głosów, a KE 27,6%. Co ciekawe - w tej grupie wiekowej jest najwyższy odsetek osób głosujących na komitety wyborcze spoza głównego nurtu.

Prawo i Sprawiedliwość nie cieszy się największą popularnością wśród grup wiekowych 30-39 i 40-49. W pierwszej grupie PiS ma o 2,5% głosów mniej niż Koalicja Europejska (kolejno 36,7% i 38,2%) zaś w drugiej 3,7% różnicy (dokładnie 39,8% i 43,5%).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski aktor zrównał z ziemią Małgorzatę Kożuchowską. Takich słów NIKT się nie spodziewał. Będzie wam przykro
  2. Marta Kaczyńska ujawniła PRAWDĘ o swojej matce. Tak szczera jeszcze nigdy nie był! Będziecie zbierać szczęki z podłogi
  3. Ogromny pożar hali. Na pomoc ruszyło 50 zastępów straży pożarnej
  4. Stuhr o wyniku eurowyborów. "Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce"
  5. Zakonnica wybierała głuche ofiary, księża gwałcili. "Założyła mi pieluchę, by ukryć krwawienie"

PrzepowiednieOjciec Pio miał przerażającą wizję o III wś. 7 najbardziej przerażających przepowiedniCzytaj dalej

Źródło:Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News