Nazywają ją "szamanką prezesa PiS". Jest w najściślejszym kręgu wtajemniczenia

Nazywają ją "szamanką prezesa PiS". Jest w najściślejszym kręgu wtajemniczenia Źródło: fot. YT

Jarosław Kaczyński od wielu lat przyjaźni się z Janiną Goss. W kręgach nazywana jest "szamanką prezesa PiS". Bardzo tajemnicza znajomość polityka z zielarką opiera się na rzekomo zaistniałych, chociaż niepotwierdzonych, wydarzeniach. 

Jarosław Kaczyński i jego brat prawdopodobnie rozpoczęli znajomość z Janiną w czasach ich dzieciństwa. Wtedy to pomieszkiwali wraz z matką w łódzkim mieszkaniu Goss. Miało to miejsce podczas kręcenia filmu "O dwóch takich, co ukradli księżyc", gdzie grali Jacka i Placka. Przyjaźń ta trwała przez lata, gdyż zielarka była częstym gościem przy okazji niedzielnych obiadów u Państwa Kaczyńskich. Według źródła Wirtualnej Polski - Janina miała bliższą relację z Jarosławem i często przysłała mu ziołowe mikstury, którymi miał się leczyć. Prezes PiS ponoć leczy się darami natury i wierzy w moc kasztanów, które mają odciągać promieniowanie. Pani Janina gardzi kobietami, papierosami oraz nie znosi alkoholu.

Jarosław Kaczyński zlecił jej nadzorowanie budowy polskiej elektrowni atomowej

Jak informuje portal wp.pl, Jarosław Kaczyński polecił Janinę Goss do rady nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej SA do nadzorowania budowy polskiej elektrowni atomowej. Dotychczas pracowała ona jako radca prawny w łódzkiej spółdzielni spożywczej "Społem". "Pani mecenas" - bo tak tytułuje ją Kaczyński - ma bardzo ważny głos wśród znajomych prezesa. W partii głośno się mówi o dziwactwach, jakie Goss praktykuje. Zbieranie i tworzenie ziołowych mikstur, własnoręcznie dziergane na drutach sweterki czy chodzenie w naturalnym, długim po kostki, futrze jest idealną pożywką do rozmów w kuluarach partii.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jarosław Kaczyński ufa jednak Janinie Goss bezgranicznie. To ona pomogła mu przy opiece nad matką, przywoziła lecznicze ziółka, kiedy prezes PiS - po wydarzeniach w Smoleńsku - został zupełnie sam i musiał się nią zajmować. Poprosił o pomoc Janinę Goss, która pożyczyła mu 200 tysięcy zł. Okazała mu przy tym całkowite zaufanie. Prezes PiS długo zwlekał z przyznaniem się, od kogo otrzymał pożyczkę. Przyczyniła się do tego Komisja Etyki, która zmusiła go do wyjawienia tego skrywanego sekretu. najnowsze oświadczenie majątkowe wskazuje, iż Kaczyński wciaż winien jest Goss 80 tysięcy złotych. Goss jest nie tylko przyjaciółką prezesa, ale to także znakomita polityk - bezkompromisowa i radykalna. Poświęciła całe swoje życie partii, nie chciała nigdy kandydować do parlamentu. Była skarbniczką w PiS. Głośno mówiło się, że to własnie ona kierowała w łódzkim oddziałem Prawa i Sprawiedliwości. Jej głos był kluczowy w m.in. w sprawie kandydatur wyborczych i obsady stanowisk w samorządzie. Jednak jej ambicje były o wiele większe niż Łódź. Dlatego też wyjechała do Warszawy, gdzie próbowała swoich sił w różnych radach nadzorczych. Obecnie w radzie nadzorczej  PGE SA do dymisji podali się obecny prezes Marek Woszczyk oraz wiceprezes Grzegorz Krystek. Prawdopodobnie uznali, iż ich dni w PGE są policzone i woleli sami odejść niż zostać zwolnionymi przez Goss.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL :
  1. Bartłomiej M. żali się z aresztu. Wspomina ojca Rydzyka
  2. Okrzyknięto ją „nową Korą”. Kim jest Karolina Gibki?
  3. Zarobki Poli Raksy to wielka tajemnica. Jaką emeryturę dostaje?
  4. Prezydent ogłosił „poszukiwanie dzbanów”. Wandale zniszczyli plac zabaw dla niepełnosprawnych
  5. Rodzina Kaczyńskiego rozbita
 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News