Pierwsza dymisja w rządzie Morawieckiego. Kaczyński zatrząsł rządem

Pierwsza dymisja w rządzie Morawieckiego. Kaczyński zatrząsł rządem Źródło: .

Jarosław Kaczyński zadziwił cały kraj, kiedy 14 grudnia 2018 roku zatrzymał sejmowe głosowanie nad ustawą o stacjach diagnostycznych. Jej gorącym orędownikiem był wówczas wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz. Według medialnych doniesień polityk miał podać się do dymisji. Jest to pierwsza taka sytuacja w rządzie Mateusza Morawieckiego od ujawnienia tzw. taśm Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński był posłem, który stanowczo zareagował na aferę wokół ustawy o stacjach diagnostycznych. Negatywnie na jej temat wypowiadał się między innymi Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, którego zmartwiło nakładanie na konkretną grupę właścicieli firm dodatkowych opłat.

Jarosław Kaczyński podjął decyzję o odsunięciu wiceministra od stanowiska?

Najbardziej zażartym obrońcą ustawy okazał się jednak wiceminister infrastruktury, Marek Chodkiewicz. Kiedy w Sejmie próbował odbijać zarzuty opozycji ws. proponowanych zmian, ci zarzucili mu kłamstwo. Jarosław Kaczyński, który przyglądał się sytuacji, wezwał do siebie przewodniczącego Komisji Infrastruktury, Bogdana Rzońcę, a ten potwierdził, iż przemawiający działacz mija się z prawdą. To właśnie wtedy prezes PiS wycofał projekt tuż przed głosowaniem.

Chociaż od tamtych zdarzeń minęło już kilka miesięcy, Jarosław Kaczyński zdecydował się najpewniej ostatecznie zainterweniować w sprawie niepokornego wiceministra. Według doniesień informatorów Gazeta.pl Chodkiewicz miał już pożegnać się ze współpracownikami z resortu infrastruktury. Zastąpi go Rafał Weber, pełniący dotąd funkcje parlamentarzysty.

Jarosław Kaczyński stara się ratować wizerunek PiS?

Warto zaznaczyć, że to pierwsza tego typu sytuacja od wypłynięcia tzw. taśm Kaczyńskiego. Zdaniem wielu komentujących prezes Prawa i Sprawiedliwości stara się podobnymi decyzjami pokazywać, że panuje nad swoim obozem. W rzeczywistości ma jednak gasić gorejący w jego wnętrzu poważny pożar.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Liczni komentujący przytaczają w kontekście tej sprawy historię niedawnego zatrzymania byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej, Bartłomieja M. Wówczas także mówiło się bowiem, że poprzez wyraźne rozliczania "swoich" Kaczyński chce udowodnić swą wiodącą pozycję we własnym ugrupowaniu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  2. Nie uwierzycie, kim jest żona Jurka Owsiaka. Prawica dostanie zawału
  3. Nowi prowadzący Big Brother to gwiazdy programów śniadaniowych. Duże zaskoczenie!
  4. LIDL pojechał po całości! Bajecznie tani i prestiżowy produkt już za parę dni
  5. Świat według Kiepskich odpalił petardę! Gwiazda Tańca z Gwiazdami uwiedzie Paździocha

Źródło: Gazeta.pl

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News