Wyciekł tajny plan PiS! Duda będzie wściekły

Wyciekł tajny plan PiS! Duda będzie wściekły Źródło:

Odrzucenie przez Senat wniosku o referendum, z którego pomysłem wystąpił Andrzej Duda, bardzo szybko zostało nazwane porażką prezydenta. Jak się jednak okazuje, PiS, któremu przewodzi Jarosław Kaczyński, stanowczo zmienia swoje nastawienie do projektu. Nie oznacza to jednak, że prezydent będzie z tego powodu zadowolony.

Decyzja Senatu zelektryzowała krajową opinię publiczną, która bardzo szybko orzekła, iż Duda został poniżony przez swą macierzystą partię. Jednocześnie zaczęto się zastanawiać, czy cała kontrowersyjna sytuacja nie została jednak zaplanowana przez głowę państwa przy współpracy z Prawem i Sprawiedliwością.

Jarosław Kaczyński wydaje sekretną instrukcję

Jak się obecnie okazało, Jarosław Kaczyński i kierownictwo ugrupowania miało wystosować do swych posłów tajną notatkę. Dotarli do niej jednak dziennikarze "Super Expressu". - Sprawa referendum jest ważna, a konstytucja wymaga zmiany. Trzeba wspólnie działać z prezydentem w tej kwestii. Dyskusja na temat zmian w konstytucji trwa. Na pewno głos i stanowisko prezydenta jest ważnym elementem i jeśli uda się doprowadzić do tego, że ta konstytucja będzie zmieniona, to będzie to nasz wspólny sukces, PiS i prezydenta - czytamy we fragmencie wiadomości do parlamentarzystów.

Czy Andrzej Duda jest wykorzystywany przez PiS?

Chociaż komunikat brzmi bardzo przychylnie dla prezydenta, w kuluarach mówi się, że nie będzie on miał powodów do zadowolenia. Jak przypuszczają specjaliści, Jarosław Kaczyński zaplanował wprowadzenie nowej konstytucji w bardzo misterny sposób. Poprzez chłodzenie zapałów Dudy, partia pokaże się obywatelom jako bardziej stanowcze i odpowiedzialne ciało. Kiedy jednak nowa ustawa zasadnicza wejdzie w życie, pochwały wobec głowy państwa i zapewnianie o współpracy z nim sprawią, iż ewentualne niezadowolenie opinii publicznej bądź też porażka projektu spadną właśnie na prezydenta.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rząd PiS przyznaje. Nigdy nie zobaczymy naszych pieniędzy!
  2. „Kobieta Rydzyka”. To ona stoi za szefem Radia Maryja
  3. Lech Wałęsa w żałobie. Prezydent przeżywa wielką stratę
  4. Horror! Sprzedają psy jak zabawki. Bez wody, związane i wciśnięte do pudełek
Andrzej Duda Fot. Wikimedia Commons Andrzej Duda Fot. Wikimedia Commons Andrzej Duda Fot. Wikipedia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News