Dramatyczne słowa Jarosława Kaczyńskiego po śmierci Pawła Adamowicza

Dramatyczne słowa Jarosława Kaczyńskiego po śmierci Pawła Adamowicza Źródło: Fot. Gazeta.pl

Jarosław Kaczyński uchodzi za osobę, która niechętnie brata się z ludźmi spoza kręgów jego partii oraz upodobań politycznych. Mimo swoich konserwatywnych ideologii, prezes Prawa i Sprawiedliwości wzniósł się ponad podziały. Właśnie pożegnał się ze swoim zmarłym politycznym konkurentem, Pawłem Adamowiczem.

Jarosław Kaczyński pokazał klasę. Polityk postanowił zagrać głos w sprawie śmierci Pawła Adamowicza, który podczas wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaatakowany przez nożownika. Prezydent Gdańska walczył o życie w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, jednak jego życia nie dało się uratować.

Jarosław Kaczyński: wyrażam wielki ból

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek, przekazała właśnie kondolencje od Jarosława Kaczyńskiego. Polityk solidaryzuje się z rodziną, a także ma ogromny żal w związku z tym co się stało. - Wyrażam wielki ból po tragicznej śmierci na skutek zbrodniczego zamachu na Pana Pawła Adamowicza Prezydenta Gdańska. Solidaryzuję się z Rodziną i wyrażam głęboki żal z powodu śmierci Męża, Ojca i Brata - brzmiały słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Na podobne pożegnania zdobył się również premier Mateusz Morawiecki oraz Donald Tusk. - Zabójstwo Prezydenta Pawła Adamowicza jest dla nas wszystkich ogromną tragedią. To wielkie zło, które budzi potępienie, wielki smutek i żal. Najgłębsze wyrazy współczucia dla pogrążonej w rozpaczy Rodziny. Pokój Jego duszy - napisał premier. - Pawle, nigdy o Tobie nie zapomnimy. Żegnaj, Przyjacielu - napisał przewodniczący Rady Europejskiej. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Paweł Adamowicz był szczęśliwy. Tragiczny atak przekreślił wszystko

Paweł Adamowicz był osobą bardzo mocno zżytą i związaną z Gdańskiem oraz jego mieszkańcami. W swoich ostatnich słowach prezydent mówił o tym, jak bardzo jest szczęśliwy i jak cudownym wieczorem jest finał WOŚP. Chwilę później został brutalnie zaatakowany, po czym został przewieziony do szpitala. Mimo najlepszej opieki, mężczyzna zmarł. - Jestem szczęśliwy (...) To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam - mówił zmarły prezydent. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile zarabia Urszula Dudziak? Zarobki królowej jazzu wbiją was w fotel!
  2. Gdzie mieszka Dorota Wellman? Opadną wam szczęki
  3. Kościół ponad podziałami. Arcybiskup Głódź w nocy wyruszył do szpitala, w którym przebywa Adamowicz
  4. Zamachowiec Adamowicza został ZMASAKROWANY. Trafił na SOR
  5. Niesamowicie pilny apel Roberta Janowskiego ws. zamachu na Adamowicza! PODAWAJCIE DALEJ
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News