Koszmar z Nowogrodzkiej! Tego Jarosław Kaczyński boi się najbardziej

Koszmar z Nowogrodzkiej! Tego Jarosław Kaczyński boi się najbardziej Źródło: youtube.com/publicystykatvp

Jarosław Kaczyński ma obecnie na głowie działania i przyszłość swojej partii, a wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Podczas jednego ze spotkań czołowych osobistości Prawa i Sprawiedliwości padły słowa na temat najbliższej przyszłości i tego, czego jej prezes boi się najbardziej.

Jarosław Kaczyński, wraz z innymi politykami Prawa i Sprawiedliwości wziął udział spotkaniu partyjnym, które odbyło się na początku tego tygodnia w Warszawie. Spotkanie było zamknięte, jednak dziennikarze dotarli do informacji i stwierdzeń, które padły za zamkniętymi drzwiami.

Dziennikarka "Gazety Wyborczej" - postanowiła dowiedzieć się, o czym rozmawiali politycy PiS. Jak wynika z informacji, do których dotarła, tematem nie były najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego, ale te znacznie ważniejsze - do Sejmu i Senatu w Polsce. Z tych rozmów jasno wynika, że to właśnie z nimi jest związana obawa, jaką odczuwa prezes PiS.

Czego obawia się Jarosław Kaczyński?

Było to spotkanie zamknięte, a więc musiało dotyczyć spraw najistotniejszych dla partii. Według ustaleń dziennikarki  dotyczyło tego, co może stanowić największe zagrożenie w najbliższych wyborach. Przede wszystkim chodzi tu o możliwość utraty Senatu - i właśnie tego najbardziej obawia się Jarosław Kaczyński.

Istnieje możliwość, że w wyborach parlamentarnych powstanie pewnego rodzaju metoda głosowania wśród wyborców typu "głosuj na każdego, byle nie na PiS". Takie sytuacje miały miejsce już wcześniej. W przypadku, gdy partie podzielą się tylko na dwa fronty (PiS i pozostali) może dojść do niezwykle bolesnej dla partii rządzącej straty.

Senat kluczową izbą dla rządu

Podczas wyborów parlamentarnych, większość społeczeństwa skupia się przede wszystkim na jednej izbie - Sejmie. Wydawałoby się, że izba niższa jest najważniejsza, i że wybór posłów ma ogromny wpływ na ustalanie prawa i jego realizację. Poza tym, posłowie opozycji znacznie częściej pojawiają się w mediach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

O izbie wyższej - Senacie - niezbyt wiele się wspomina w przestrzeni publicznej. Wyborcy również traktują ją jako mniej istotną. Tymczasem to błąd, gdyż Senat zajmuje się korygowaniem ustaw uchwalonych przez Sejm, stąd ma wiele możliwości by ingerować w ich treść i dalszy los. 

W Polsce wybory do Senatu odbywają się w trybie jednomandatowym - kto dostanie więcej głosów ten otrzyma mandat, a więc inaczej niż do Sejmu (gdzie głosuje się na partię, która typuje swoich kandydatów).

Póki jedna partia ma władzę w obu izbach, może sprawować władzę bez żadnych przeszkód. Jednak, gdyby przedstawiciele opozycji zdobyli większość w Senacie, możliwości rządu zostałyby znacznie ograniczone. I właśnie tego obawia się Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Zofia Marcinkowska mogła stać się legendą kina. W wieku 22 lat zabiła siebie i partnera
  2. Kinga Duda w CKM? Tego nikt się nie spodziewał po córce prezydenta
  3. Niespodziewany koszmar z ostatniej chwili. 35-letni gwiazdor zginął na planie
  4. Jajka z NAJPOPULARNIEJSZEJ sieci sklepów w Polsce są SKAŻONE! Pilnie je wyrzućcie
  5. Gigantyczny kryzys w rodzinie królewskiej. Królowa Elżbieta nie ma wyjścia

źródło: Na Temat

Następny artykuł