Cała Polska czekała. Morawiecki wygadał się co dalej z Kaczyńskim

Cała Polska czekała. Morawiecki wygadał się co dalej z Kaczyńskim

Od kiedy Jarosław Kaczyński znajduje się pod opieką lekarzy, cała Polska czeka na wszelkie informacje dotyczące jego zdrowia. Wieści ze szpitala przy Szaserów w Warszawie są skrupulatnie cedzone przez najwyższe kierownictwo PiS, co pozwala myśleć, iż obóz władzy ma coś do ukrycia. Głos w tej sprawie zabrał również Mateusz Morawiecki.

Informacje o chorobie Jarosława Kaczyńskiego pojawiły się mediach już kilka miesięcy temu. Donoszono wówczas o raku, szczególnie trzustki i innych strasznych dolegliwościach, na które miał rzekomo cierpieć szef Prawa i Sprawiedliwości. Nowotworowi przypisywano nagły spadek wagi polityka oraz jego, marny wygląd. Widoczna była również kontuzja kolana, która przez lata doskwierała Kaczyńskiemu. W końcu ponad trzy tygodnie temu prezes PiS znalazł się w Wojskowym Instytucie Medycznym, w którym jest obecnie leczony przez wysokiej klasy specjalistów. Przez cały ten czas informacje o stanie zdrowia "naczelnika" miał status półtajnych, co irytowało opinię publiczną i dawało powód do spekulacji, jakoby faktycznie najważniejszy polski polityk chorował na raka.

Jarosław Kaczyński ma się bardzo dobrze?

Nie wiedzieć czemu, obóz władzy kontrolował przekaz o zdrowiu Kaczyńskiego do tego stopnia, że wszystkie wypowiedzi jego polityków brzmiały dokładnie tak samo. Patową sytuację przerwał w końcu Joachim Brudziński, informując o rychłym powrocie szefa partii do aktywnej polityki. Teraz w rozmowie z mediami dosłownie wygadał się Mateusz Morawiecki, który poinformował, że już niedługo Jarosław Kaczyński zostanie wypisany ze szpitala. Nic dziwnego, że premier to wie, w końcu przez ostatnie trzy tygodnie bardzo często odwiedzał swojego przełożonego w poszukiwaniu rad. Po wypowiedzi Prezesa Rady Ministrów widać jednak, że musiał gryźć się w język, by nie ujawnić większej ilości szczegółów. - Najważniejsze rzeczy konsultuję. Rozmawiamy ze sobą, zwykle przez telefon, ponieważ ma kontuzję pewną i jest leczony, ale mam przekonanie, że już wszystko będzie na tyle dobrze, że będzie mógł wyjść ze szpitala. Już jest dobrze, a ma być bardzo dobrze i ma wyjść ze szpitala. Wszystko jest na bardzo dobrej drodze - powiedział RMF FM premier. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyńska nie mogła powstrzymać łez. To najgorszy dzień w jej życiu
  2. Protestujący zostaną siłą wyniesieni z Sejmu?! „Torby mamy spakowane”
  3. Gigantyczne zarobki marszałka Senatu. Pokazał oświadczenie majątkowe
źródło: DoReczy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News