Jarosław Kaczyński jest chory. Ma wirusa, nagła choroba pogrzebała plany szefa PiS

Jarosław Kaczyński jest chory. Ma wirusa, nagła choroba pogrzebała plany szefa PiS Źródło: Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński, mimo bardzo poważnych zobowiązań i wydarzeń jakich będzie coraz więcej w obecnym roku wyborczym, nie pojawił się na jednym z najważniejszych, inaugurującej 2019 rok konwencji swojego bliskiego współpracownika. Powodem odwołania tych planów okazała się choroba.

Nie od dziś wiadomo, że prezes jest szarą eminencją polskiej polityki. Niepozorny poseł decyduje o najważniejszych sprawach rozgrywających się w naszym kraju, choć w ostatnich latach nie kusi się o bycie przesadnie widocznym. Mówiło się nawet, że sam prezydent nie jest w stanie zdecydować o swoich poglądach czy o swojej reakcji, o ile nie pomaga mu właśnie Jarosław Kaczyński. Prawdopodobnie te pogłoski stały się podłożem późniejszych chłodnych stosunków głowy państwa z posłem PiS-u.

Człowiek posądzany o samodzielne kierowanie rządem, ustawianie działań jego premiera, a także wyznaczanie ministrów ze swojego fotela poselskiego, jest oczywiście wyjątkowo pożądanym gościem na wszelkich wydarzeniach politycznych. Szczególnie, jeżeli są to wydarzenia promujące działania młodej partii, która może okazać się konkurencyjna dla PiS.

Jarosław Kaczyński wykpił się katarem

Już po raz kolejny prezes Kaczyński okazał się być przeziębionym, co w oczywisty sposób uniemożliwiło mu przybycie na I Konwencję Porozumienia Jarosława Gowina. Ponoć doskwierała mu chrypa i stan podgorączkowy, na szczęście w ważnej roli zastąpiła go była premier Beata Szydło. Co prawda, mówi się o jej niskiej wartości politycznej i niewielkiej chęci Jarosława Kaczyńskiego do angażowania jej w sprawy rzeczywiście ważne. Tym samym zastąpienie jego osoby panią wicepremier Szydło mogło znacząco zmniejszyć rangę wydarzenia. Taka zmiana planów nie miała miejsca wcześniej, choćby podczas wydarzeń organizowanych przez Ziobrę, obecnego ministra sprawiedliwości. Są to jednak jedynie od dawna powtarzane kuluarowe pogłoski, a faktem jest, że poseł Kaczyński ma ostatnio złe zdrowie i nie jest to pierwszy raz, gdy go ono zawiodło. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Podejrzenia o pogarszający się stan zdrowia prezesa partii

O stan zdrowia jednej z najważniejszych osób w państwie mamy powody martwić się już od kilku miesięcy. Początkowo Kaczyński trafił do szpitala w związku z koniecznością przeprowadzenia operacji kolana, a potem długo dochodził do względnej sprawności dzięki rehabilitacji oraz terapii antybiotykowej. Zaskakująco mocno wpłynęło to na działania rządu, który zdawał się w tamtym momencie wstrzymywać w oczekiwaniu na decyzje nieobecnego prezesa. Spekulowano nawet, że oficjalna wersja mówiąca o przeprowadzanej operacji kolana nie była prawdziwa. Niektórzy sugerowali, że chodziło o dużo poważniejsze problemy zdrowotne, które mogą zagrozić pracy jaką wykonuje prezes Jarosław Kaczyński. Od tamtego momentu co jakiś czas pojawiają się nowe koncepcje, według których zdrowie prezesa wcale się nie polepsza, a on sam stara się przygotować rząd do działania bez jego pomocy, co obecnie ma być niemożliwe. Niezależnie jednak od tego, czy było to zwykłe przeziębienie, czy też kontynuacja poważnych problemów zdrowotnych prezesa Kaczyńskiego, może on liczyć na pełne wsparcie swoich współpracowników. Sam Jarosław Gowin, mimo niespodziewanej zmiany gościa honorowego, wyjaśnił jego nieobecność i pochwalił sposób sprawowania przez niego rządów, który jednoczy prawicową część polityki, pozwalając jej się rozrastać. Dzięki temu nasze społeczeństwo przeżywa ponoć właśnie rekordowo dobry okres. Oby dobra passa udzieliła się również obu tym politykom. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Szydło totalnie puściły hamulce w Sejmie. Prezes Kaczyński aż wstał
  2. Kaczyński nie panuje już nad własnym obozem? Ministrowie wzajemnie sobie przeczą, panuje zamęt
  3. Dramat Jarosława Gowina. Stracił 6 milionów złotych
  4. Ewa Farna: waga gwiazdy znów uległa zmianie. Piosenkarka wygląda wspaniale
  5. Syn Małgorzaty Kożuchowskiej to najbardziej urocze dziecko w show-biznesie. Rozpłyniecie się
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News