Przełom w Polsce?! Kaczyński chce współpracy z... PO

Przełom w Polsce?! Kaczyński chce współpracy z... PO Źródło: Fot. YouTube/Punkt Widzenia TV

Jarosław Kaczyński przebywa obecnie w szpitalu. Prezes PiS nie zwalnia jednak tempa swoich politycznych działań, które dotyczą także pracy przedstawicieli partii w Parlamencie Europejskim. Co ciekawe, poseł chce bowiem zdecydować się na... współpracę z PO.

Kaczyński dochodzi właśnie do siebie po operacji kolana. Wciąż odwiedzają go jednak najbliżsi współpracownicy, którzy realizują jego decyzje podejmowane na szpitalnej sali.

Jarosław Kaczyński dogada się z PO?

Co zaskakujące, prezes Prawa i Sprawiedliwości podjął nowe decyzje dotyczące członków partii pracujących w Europarlamencie. Chce bowiem, aby dołączyli oni do Europejskiej Partii Ludowej. Krok ten ma zwiększyć szanse polityków obozu rządzącego przed kolejnymi wyborami do unijnego organu. Warto zaznaczyć, że do tego samego stronnictwa należą obecnie... politycy Platformy Obywatelskiej. Jeżeli więc Kaczyński zrealizuje swoje plany, będzie musiał podjąć współpracę z partią opozycyjną.

Zaskakujące plany PiS

- Ostatnio nie ma spotkania członków polskiego rządu z politykami europejskiej chadecji, na którym Polacy nie poruszaliby tematu wejścia do Europejskiej Partii Ludowej (EPL). Zapewniają, że PiS w strukturach tej frakcji będzie się zachowywał odpowiedzialnie, że ją wzmocni i że Warszawa pomoże w przepchnięciu nowego przyszłorocznego budżetu - powiedział w rozmowie z "Wyborczą" informator. Co ciekawe, do Europejskiej Partii Ludowej należą już przedstawiciele węgierskiego ugrupowania Fidesz, na którego czele stoi Viktor Orbán. To właśnie on ma najbardziej stanowczo wstawiać się za przedstawicielami PiS w europarlamentarnych kuluarach. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.



ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polacy się wściekną! Finansowaliśmy łóżkowe igraszki posła z kochanką
  2. Szokujące pogłoski mediów: „Kaczyński jest w śpiączce?!”. Nocna narada PiS
  3. Ksiądz zszokował wszystkich. Podał datę śmierci Kaczyńskiego
Następny artykuł